نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

کاظم رجوی مزدور و حقوق بگیر ساواک و نماینده ساواک در اروپا بود مسعود رجوی نیز در زندان با تمام وجود با ساواک همکاری داشت پس تلاش برای این قهرمان سازی برای چیست؟ آیا منافقین واقعا فکر کرده اند که همه اسناد دوران شاه از بین رفته و نابود شده و کسی درباره گذشته رجوی ها چیزی نمی داند
آیا کاظم رجوی یک مبارز و قهرمان بود؟
آیا به خاطر تلاش های وی حکم اعدام مسعود رجوی لغو شد؟

صبح یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۶۰ «مرتضی فضلی‌نژاد»، از اعضای دفتر ریاست‌جمهوری، ۳۷۲ برگ سند، از جمله ۹۰ برگ سند نمایندگی ساواک در اروپا را که مربوط به کاظم رجوی منبع ساواک با اسامی مستعار «صفا» و «میرزا» بود، از ساختمان وزارت امور خارجه خارج کرد. اندکی بعد، مأموران دادستانی انقلاب اسلامی مرکز او را، به همراه اسناد فوق، در اتومبیلش دستگیر کردند و به زندان اوین منتقل کردند اما در آن اسناد چه حقایقی بود که عوامل مسعود رجوی می خواستند آنها را نابود کنند؟

پرویز ثابتی آخرین رئیس ساواک شاه در این باره می گوید:

رجوی در شهریور ۱۳۵۰ دستگیر شد و جزو ۱۰ نفری بود که محکوم به اعدام شده بود. برادر مسعود، یعنی کاظم رجوی را من می شناختم... در سال ۱۳۳۶ با هم به مدت ۱ ماه برای استخدام در آموزش و پرورش دوره ای طی کردیم و با هم آشنا شدیم.کاظم رجوی پس از یکی سال برای ادامه تحصیل به اروپا رفت و در کنفدراسیون دانشجویان ایرانی، فعالیت می کرد. من هم برای مسافرتی به سوئیس رفته بودم و از طرف ساواک کاری داشتم وتقریبا ۹ سال هم از سابقه من در ساواک می گذشت. حوالی سال ۱۳۴۷ بود و می خواستم که کاظم رجوی را ملاقات کنم که مثلا ببینم چه کاری می توانم درباره او انجام بدهم. به کاظم تلفن زدم و گفتم که: «مرا یادت هست؟»، گفت: «بله!، کجا هستید؟ و همدیگر را ببینیم» و رفتیم و همدیگر را دیدیم. از او پرسیدم: «اینجا چه می کنی؟»، البته می دانستم و پرونده اش را مطالعه کرده بودم. به هرحال دیدم که خیلی هم سفت و سخت نیست و فقط یک انتقادهایی از شاه دارد ولی زیاد مهم نیست... مسلماً در آن موقع، هنوز نمی دانست که برادرش (مسعود) در شبکه مجاهدین خلق(منافقین)، فعالیت دارد. از من پرسید که شما چه می کنید؟، من هم گفتم که: «در نخست وزیری هستم»، گفت: «همان ساواک؟»، من هم صراحتاً گفتم: «بله!». گفت که: «خوب اینجا در سوئیس چه می کنی؟»...خلاصه حین گفتگو دیدم که دمش سست است و به عنوان نمایندگی ساواک در آنجا استخدامش کردم و به نمایندگی ساواک در ژنو، تحویلش دادم و ماهی ۱۰۰۰ فرانک سوئیس هم برایش حقوق گذاشتیم و مأمور ما شد و گزارشات برای ما می فرستاد.»

اسنادی که عوامل رجوی سعی داشتند در ۲۷ اردیبهشت سال ۶۰ آنها را به سرقت ببرند دقیقا به گفته ثابتی به همکاری کاظم رجوی و مسعود رجوی با ساواک حکایت دارد. دکتر علی شریعتی نیز از ارتباط کاظم رجوی با ساواک اطلاع داشت و این امر عامل نفرت مسعود رجوی از شریعتی بود.

پرویز ثابتی درباره همکاری مسعود رجوی با ساواک نیز می گوید: « مسعود رجوی آن وقت در زندان معترض شده بود که «نخیر، من چه همکاری داشته ام؟»، در حالی که همکاری کرده بود، در بازجویی ها، خیلی آدمها را معرفی کرده بود. در زندان، گاهی زندانی ها شلوغ می کردند، او می رفت و می گفت شلوغ نکنید. در حالی که مخفیانه فعالیتش را داخل زندان می کرد و تنها کسی بود که از همان گروه اول مانده بود و نتیجتاً اتوماتیک، رهبر شده بود.»

در سال ۵۸ نیزجزوات كمیته افشا توسط دانشجویان پیرو خط امام در سراسر كشور منتشر شد كه یكی از این جزوات در خصوص مسعود رجوی و محمد رضا سعادتی بود كه نشان می داد مسعود رجوی نه تنها مقاومت خاصی در مقابل ساواك نداشته بلكه تمامی اطلاعات خود را لو داده است.مسعود رجوی در اعترافات ابتدایی خود محمد حنیف نژاد از موسسین سازمان را اینگونه لو می دهد:«از افراد سطح بالای ما بود قد دراز رنگ سفید و سبزه گاهی اوقات عینك استفاده می كند. محل سكونتش در همان اتاق كنار من در گلشن بود. ترك و اهل آذربایجان بود.....»

مسعود رجوی در مورد محمد بازرگانی كروكی منزل وی را برای ساواك رسم می كند و از ساواكی ها می خواهد كه درباره حنیف نژاد از سعید محسن و ناصر صادق بازجویی نمایند.وی حتی در طول بازجویی افرادی چون اصغر بدیع زادگان موسس سازمان و هوشمند خامنه ای و ابراهیم داوری را به بدترین نحو ممكن افشا می كند. در خصوص اصغر بدیع زادگان اینگونه می نویسد:«نام فامیل وی ویدعی یا بدیعی است مهندس بود و احتمالا مهندس شیمی و كارمند یا استادیار دانشكده فنی دانشگاه تهران قد كوتاه سیه چرده یا سبزه مو فلفل نمكی چشم مشكی ....»

رجوی در انتها نیز اعتراف می كند كه:«افرادی را كه از ابتدا تا انتها و حتی برای یكی دو جلسه در این گروه هم شركت كرده اند قبلانوشته ام.»

روزنامه‌ها نیز در تاریخ ۳۰فروردین۱۳۵۱ ضمن اعلام اسامی چهارنفر از اعضای اعدامی گروهک منافقین ، درباره اعترافات رجوی و همکاری‌های وی با ساواک توضیح‌داده و اعلام کردند که اطلاعات وی درباره کادرها و اعضای بازداشت‌شده و نشده بسیار ارزشمند بوده است و حتی کروکی محل اقامت آن‌ها را به تفصیل بیان کرده است. «ارتشبد نصیری»، رئیس سازمان امنیت نیز در نامه‌ای که به دادرسی ارتش می‌نویسد، مسعود رجوی را همکار ساواک دانسته است و اعلام کرده که «در جریان تحقیقات کمال همکاری را در معرفی اعضای سازمان مکشوفه به‌عمل‌آورده و اطلاعاتی که در ارائه نموده از هر جهت در روشن‌شدن وضعیت شبکه مزبور مؤثر و مفید بود؛ لذا به‌نظر این سازمان، استحقاق ارفاق و تخفیف مجازات را دارد.» بدین‌ترتیب با پیشنهاد عفو ملوکانه محمدرضاشاه، رجوی با یک‌درجه تخفیف، از اعدام رهایی جست.

کاظم رجوی مزدور و حقوق بگیر ساواک و نماینده ساواک در اروپا بود مسعود رجوی نیز در زندان با تمام وجود با ساواک همکاری داشت پس تلاش برای این قهرمان سازی برای چیست؟ آیا منافقین واقعا فکر کرده اند که همه اسناد دوران شاه از بین رفته و نابود شده و کسی درباره گذشته رجوی ها چیزی نمی داند.

پایگاه اطلاع رسانی مجاهدین
1395/02/18


طبقه بندی: اخبار،  افشاگری،  آرشیو 95،  نوید نیوز،  آشنایی با فرقه رجوی،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  پرونده،  سران فرقه رجوی، 
برچسب ها: کاظم رجوی، ساواک، مسعود رجوی، پرویز ثابتی، افشاگری پرویز ثابتی آخرین رئیس ساواک شاه در باره كاظم و مسعود رجوی، نوید رهایی،
دنبالک ها: كاظم رجوی، سران فرقه رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی