نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

یکی از اعضای سابق کمیسیون یازده سپتامبر از وجود گزارشی محرمانه درباره نقش عربستان سعودی در حمایت از عاملان اصلی حملات تروریستی یازده سپتامبر در آمریکا خبر داد.

عربستان در حمایت از تروریست‌های 11 سپتامبر نقش داشته است
گزارش محرمانه کنگره:
عربستان در حمایت از تروریست‌های 11 سپتامبر نقش داشته است


«جان لمن» از اعضای جمهوریخواه سابق کمیسیون یازده سپتامبر در کنگره آمریکا به تازگی اعلام کرده که گزارش محرمانه‌ای که این کمیسیون سال‌ها پیش تهیه کرده بود، از همکاری و ارتباط عوامل سعودی مرتبط با دولت عربستان در حمایت از عاملان اصلی حملات تروریستی یازده سپتامبر سال 2001 حکایت داشته است. این در شرایطی است که رئیس این کمیسیون درباره انتشار این گزارش محرمانه و به خطر افتادن موقعیت عربستان به عنوان متحد آمریکا به دولت «باراک اوباما» هشدار داده‌اند.

کمیسیون یازده سپتامبر در کنگره آمریکا در سال 2004 میلادی گزارشی 28 صفحه‌ای و محرمانه تهیه کرده بود که شامل جزئیاتی درباره رابطه عربستان سعودی با حملات تروریستی سال 2001 در آمریکا می‌شود.

بنا بر گزارش روزنامه «گاردین» چاپ لندن، ظاهرا نسخه نهایی این گزارش که در آن سال منتشر شده بود به جای اینکه این ارتباط را علنی کند، عربستان را از هرگونه اتهامی در این رابطه تبرئه می‌کرد اما این گزارش محرمانه کنگره آمریکا که هم‌اکنون بخش‌هایی از آن علنی شده است،‌ از این امر حکایت دارد که مقامات عربستان سعودی از عاملان حملات تروریستی یازده سپتامبر سال 2001 حمایت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، یکی از اعضای جمهوریخواه سابق کمیسیون یازده سپتامبر روز چهارشنبه اعلام کرد که معتقد است شواهد مشخصی وجود دارد که نشان می‌دهد عاملان دولت سعودی بخشی از شبکه حمایتی تروریست‌های یازده سپتامبر بوده‌اند و به همین دلیل دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا باید هر چه سریعتر اقدامی صورت دهد تا این گزارش کنگره درباره ارتباط عربستان سعودی با عاملان این حملات تروریستی که سال‌ها محرمانه بود، از حالت محرمانگی خارج شود.

این اظهارات نشان دهنده شکاف جدی و علنی میان 10 کمیسیونر کنگره از سال 2004 میلادی است که نسخه نهایی این گزارش محرمانه به عنوان عاملی برای تبرئه عربستان ارائه شده بود؛ کشوری که ملیت اصلی 15 نفر از 19 عامل حملات تروریستی 11 سپتامبر را تشکیل می‌داد.

این مقام سابق کنگره آمریکا که در تدوین این گزارش محرمانه نقش مهمی ایفا کرده، حال می‌گوید: اتباع عربستان سعودی نقش مهمی در حمایت از عاملان اصلی این حملات ایفا کرده‌اند و برخی از این اتباع با دولت عربستان همکاری مستقیم دارند. گزارش ما هرگز نباید به صورت گزارشی برای تبرئه عربستان منتشر می‌شد. این یک اشتباه بود که کمیسیون مرتکب شد و این مطلب را علنا در گزارش نهایی اعلام نکرد.

این قانونگذار سابق آمریکایی در اظهارات اخیر خود به شدت از بیانیه ماه گذشته رئیس سابق و قائم مقام فعلی کمیسیون یازده سپتامبر انتقاد کرد. قائم‌مقام کمیسیون یازده سپتامبر، ماه گذشته گفته بود که دولت اوباما باید درباره انتشار کامل گزارش 28 صفحه‌ای درباره نقش عربستان در حملات یازده سپتامبر محتاطانه عمل کند.

«تام کین» رئیس کمیسیون یازده سپتامبر و «لی همیلتون» قائم مقام این کمیسیون در اظهارات خود عربستان سعودی را به عنوان «یک متحد آمریکا در مبارزه با تروریسم» خطاب قرار داده‌ و اعلام کرده‌اند که تحقیقات این کمیسیون نشان داده که تنها یک دیپلمات سابق در کنسولگری عربستان در لس‌آنجلس در طراحی توطئه یازده سپتامبر نقش داشته است.

این در شرایطی است که جان لمن در مصاحبه روز چهارشنبه خود تأکید کرد: این کمیسیون از همان ابتدا کاملا مطلع بود که شواهدی مبنی بر مشارکت دست‌کم 5 مقام دولتی عربستان سعودی در حمایت از شبکه تروریستی عامل حملات یازده سپتامبر وجود دارد.

وی در ادامه گفت که این گزارش 28 صفحه‌ای که به بررسی شواهد پیش از شکست اطلاعاتی یازده سپتامبر در آمریکا پرداخته هر چه سریعتر باید علنی شود.
خبرگزاری فارس

۹۵/۰۲/۲۴


طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  افشاگری،  آرشیو 95،  نوید نیوز،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  آمریكا، 
برچسب ها: یازده سپتامبر، عربستان، تروریست‌، گاردین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی