نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : جمعه 31 اردیبهشت 1395
هیچ‌یک از سرنشینان هواپیمای سقوط‌کرده مصر، مظنون تروریستی نبوده‌اند


حتمال بمب گذاری هواپیمای مصری در اریتره

"آنتونیو بوردونی"، کارشناس ایتالیایی، گفت، با توجه به حجم تهدیداتی که مصر با آن رو به روست، سناریوی تروریستی بودن حادثۀ سقوط هواپیمای مصری محتمل تر است.
به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، بوردونی در گفتگو با روزنامۀ ایتالیایی "لاستامپا"، با اشاره به اینکه در هنگام سقوط هواپیما شرایط آب و هوا بسیار مناسب بوده، وضعیت کلی هواپیما مشکلی نداشته، خلبان از تجربۀ کافی بهره مند بوده است و نشانه ای مبنی بر درخواست کمک هواپیما یا هر گونه پدیدۀ غیر طبیعی دیگری وجود ندارد، تأکید کرد که کفۀ ترازو به سمت تروریستی بودن حادثه سنگینی می کند.
این کارشناس ایتالیایی با بیان اینکه زمانی که عوامل بالا در میان نباشند، تنها عامل انسانی می تواند به سقوط هواپیما منجر شود، این پرسش را مطرح کرد که «این چه نوع عاملی است؟ آیا انفجار است؟ یا عوامل دیگر؟».
بوردونی با اشاره به اینکه هواپیمای مصری، یک روز پیش پرواز از پاریس، در اسمره پایتخت اریتره و سپس در پایتخت تونس بود، گفت: بعید نیست که القاعده موفق شده باشد خود را به فرودگاه اسمره برساند، همانطور که قبلا توانسته بود به فرودگاه موگادیشو در سومالی نفوذ و هواپیمایی را که به به جیبوتی می رفت، بمب گذاری کند.
بوردونی افزود: «ادعا نمی کنم که هواپیما قربانی این سناریو شده است اما 24 ساعت برای نفوذ به فرودگاه اسمره، که در زمرۀ خطرناک ترین فرودگاه های دنیاست، کافی است. در این فرصت می توان بمبی در هواپیما کار گذاشت که در یک ارتفاع مشخص یا پس از گذشت زمان معینی منفجر شود».
پرواز خطوط هوایی مصر از پاریس به قاهره، با ۶۶ مسافر و خدمه، در ساعات نخست پنجشنبه در دریای مدیترانه سقوط کرد. مصر می گوید احتمال سرنگونی هواپیما در اثر اقدام تروریستی بیش از احتمال سقوط در اثر اشکال فنی است.
العالم

جمعه 31 اردیبهشت 1395 

........................................................
۹۵/۰۲/۳۱

مقام‌های امنیتی اروپایی:

هیچ‌یک از سرنشینان هواپیمای سقوط‌کرده مصر، مظنون تروریستی نبوده‌اند


نوید رهایی

خبرگزاری فارس:

مقام‌های امنیتی اروپایی می‌گویند هیچ‌یک از سرنشین‌های پرواز شماره 804 شرکت هواپیمایی «اجیپت‌ایر» که روز پنجشنبه در مسیر پرواز به قاهره در دریای مدیترانه سقوط کرد در فهرست نفرات مظنون به تروریسم قرار نداشته‌اند.

این منابع روز جمعه این خبر را در شرایطی به شرط عدم افشای نام به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» اعلام کردند که احتمال ساقط شدن هواپیما با انگیزه‌های تروریستی هنوز از سوی مقام‌های مسئول بررسی این حادثه رد نشده است.

نهادهای مجری قانون و امنیت در آمریکا و اروپا اغلب از این فهرست برای شناسایی مظنونان احتمالی تروریسم استفاده می‌کنند.

هواپیمای ایرباس 320 شرکت «اجیپت‌ایر» با 66 سرنشین ساعت 23:09 چهارشنبه به وقت محلی (01:39 بامداد پنجشنبه به وقت تهران) فرودگاه «شار‌ل‌دوگل» در پاریس را به مقصد فرودگاه قاهره ترک کرد. این هواپیما ساعاتی بعد در دریای مدیترانه سقوط کرد.


تحقیقات درباره دلیل سقوط هواپیمای مصری هنوز ادامه دارد.
طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 95،  نوید نیوز، 
برچسب ها: بمب، تروریست، انفجار هواپیمای مصری، نوید رهایی، احتمال بمب گذاری هواپیمای مصری در اریتره، اریتره، فرودگاه موگادیشو در سومالی،
دنبالک ها: نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی