نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

محمد علی کلی، اسطوره بوکس سنگین وزن جهان درگذشت.

من برده نیستم؛ مسلمانم

محمد علی کلی قهرمان و اسطوره سنگین وزن سابق بوکس جهان که روز گذشته به خاطر مشکلات تنفسی به بیمارستان منتقل شده بود، امروز درگذشت.

ضربه‌ تاریخی محمدعلی‌ کلی

ضربه‌ تاریخی محمدعلی‌ کلی


دیلی میل انگلیس خبر داد: محمدعلی کلی اسطوره بوکس سنگین وزن جهان به خاطر بیماری که سالها با آن دست به گریبان بود، درگذشت.کلی از بیماری پارکینسون(لرزش بدن) رنج می‌برد.

محمدعلی کلی، یکی از مشهورترین بوکسورهای سنگین وزن جهان است. او پس از گرویدن به اسلام در فعالیتهای سیاسی نیز نقش داشت و به همین دلیل بیش از سایر قهرمانان ورزشی در جهان مطرح شد. وی همچنین در قرن بیستم عنوان یکی از بزرگترین قهرمانان ورزشی را نیز از آن خود کرد.

کلی در حالی امروز درگذشت که 74 سال سن داشت.

خبرگزاری فارس

۹۵/۰۳/۱۵


 ضربه‌ تاریخی محمدعلی‌ کلی+ عکس


جهان نیوز

تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - 18 August 2013


این ها همه اعصاب فورمن تنومند را به هم ریخته بود تا اینکه کلی، به ناگاه از لاک دفاعی اش خارج شد و با چند ضربه کارساز، جورج فورمن را ناک اوت کرد.


مشرق: محمد علی کلی و جورج فورمن در 11 دسامبر 1974 به مصاف یکدیگر آمدند تا تکلیف قهرمان جهان در بوکس سنگین وزن حرفه ای را معلوم کنند. جورج فورمن در آن مسابقه تاریخی قصد داشت عنوان قهرمانی کلی را از آن خود کند.

این دو بوکسور طراز اول دنیای بوکس، مدت زیادی در کشور زئیر در انتظار آغاز مسابقه تاریخی شان ماندند. زئیر یا جمهوری دموکراتیک کنگو، محل برگزاری این جدال نفس گیر بود.

کلی در زئیر محبوبیت بیشتری داشت. او روزهای قبل از مسابقه، در خیابان با مردم عادی خوش و بش می کرد و رفتاری متواضعانه در مواجهه با زئیری ها داشت اما جورج فورمن مردم فقیر زئیر را چندان تحویل نمی گرفت و همیشه با سگ خودش، بی اعتنا به دیگران، در خیابان ها راه می رفت.

روز مسابقه که فرا رسید، اکثر زئیری ها طرفدار کلی بودند و با هر مشت کلی به صورت فورمن، ورزشگاه به فریاد در می آمد. کلی در راند اول مسابقه، فورمن را سخت زیر حمله گرفت اما در راندهای بعدی، با دفاع کردن و گریختن و بویژه با رقص پای زیبا اما تحریک کننده اش، تماشاگران را به شوق آورد و فورمن را به خشم!

 
وقتی که فورمن به او حمله می کرد، کلی به فورمن می گفت: " هی جورج! حسابی ناامیدم کردی! " کلی برای فورمن کری می خواند و تماشاگران هم فریاد می زدند: علی بُکشش! علی بُکشش! "

این ها همه اعصاب فورمن تنومند را به هم ریخته بود تا اینکه کلی، به ناگاه از لاک دفاعی اش خارج شد و با چند ضربه کارساز، جورج فورمن را ناک اوت کرد.

لحظه ای که فورمن نقش بر زمین می شد، کلی خواست مشت دیگری حواله صورت او کند اما از این کار صرفنظر کرد. بعد از مسابقه وقتی از کلی پرسیدند چرا مشت آخر را به فورمن نزدی، گفت: "خواستم آن مشت آخر را به او بزنم اما دیدم شکوه زمین خوردنش از بین می رود!"

من برده نیستم؛ مسلمانم

در سال 1964 او با گرویدن به مذهب اسلام نام خود را از کاسیوس کلی به محمد علی تغییر داد. وی گفته بود: « کاسیوس اسم برده هاست من برده نیستم مسلمانم!»محمد علی کلی" به روایت تصویر

تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵
 

محمد علی کلی

"محمد علی کلی" بوکسور افسانه‌ای آمریکا و چهره سرشناس جنبش مدنی سیاه‌پوستان آمریکا در سن 74 سالگی بر اثر اختلالات تنفسی درگذشت. وی که سال‌ها از بیماری پارکینسون رنج می‌برد طی چند روز گذشته به علت مشکلات تنفسی در بیمارستانی در آریزونا بستری شده بود. محمد علی دارنده عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان و از مشهورترین شخصیت‌های ورزشی جهان به شمار می‌رفت.


............................


شنبه 15 خرداد 1395


مرگ "محمد علی کلی" اسطورۀ بوکس دنیا

 
مرگ

محمد علی کلی قهرمان نام آشنای بوکس چشم از جهان فروبست .

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، خانوادۀ محمد علی کلی روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که وی دیروز (جمعه) در سن 74 سالگی در فینیکس (ایالت آریزونا) درگذشت.
"محمد علی کلی" که از دهه 80 قرن گذشته به بیماری پارکینسون مبتلا شده بود، پنجشنبه گذشته به دلیل مشکلات تنفسی در بیمارستان بستری شد.

محمد علی کلی

کلی در دوران ورزشی خود بی رقیب بود و موفق شد سه مدال طلای سنگین وزن بوکس جهان را به دست بیاورد.
نوید رهایی: محمد علی کلی قهرمان نام آشنای بوکس چشم از جهان فروبست .
محمد علی خارج از رینگ بوکس هم فعالی پرشور در زمینه برابری نژادی و آزادی مذهب بود.
فعالیت‌های او در جریان جنبش مدنی سیاه‌پوستان آمریکا، و حضورش در کنار رهبران این جنبش، همچون مارتین لوتر کینگ و ملکوم ایکس (حاج ملک شباز) نامش را بسیار فراتر از رینگ بوکس برده بود.
آخرین بیانیه او همین ماه دسامبر گذشته منتشر شد که طی آن از دونالد ترامپ، نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان به علت اظهاراتش در مورد "ممنوع الورود کردن مسلمانان به آمریکا" انتقاد کرده بود.
نام "محمد علی" پیش از مسلمان شدن، کاسیاس کِلِی بود.
محمد علی از دوازده سالگی مشت‌زنی را شروع کرد و به دلیل استعداد بسیار بالایی که داشت ۱۰ سال بعد یعنی در سال ۱۹۶۴ قهرمان بوکس جهان شد.
سه سال بعد از کسب عنوان قهرمانی جهان، در اقدامی جنجالی، محمد علی از خدمت در ارتش آمریکا سر باز ز؛ کلی علاوه بر مخالفت علنی با جنگ ویتنام، گفت به خاطر عقاید دینی نمی تواند در ارتش آمریکا حضور یابد.
پلیس آمریکا به همین علت محمد علی را بازداشت کرد؛ و عناوین قهرمانی‌اش هم از او سلب شد. اما سرانجام در اوایل دهه هفتاد با شکایت کلی به دادگاه عالی آمریکا، محکومیت وی لغو شد.


...................
نوید رهایی
15 خرداد 1395طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 95،  نوید نیوز،  ورزشی، 
برچسب ها: محمد علی کلی، اسطوره بوکس سنگین وزن جهان درگذشت.، کلی، جورج فورمن، سیاه‌پوستان آمریکا،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی