نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

بان‌کی‌مون از حذف نام عربستان و اسرائیل از فهرست ناقضان حقوق کودکان شرم کندبان‌کی‌مون از حذف نام عربستان و اسرائیل از فهرست ناقضان حقوق کودکان شرم کند.

مدیر دیده‌بان حقوق بشر با انتقاد از اقدام سازمان ملل به حذف نام عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان تصریح کرد: دبیرکل این سازمان باید از این اقدام خجالت بکشد.
مدیر دیده‌بان حقوق بشر با انتقاد از اقدام سازمان ملل به حذف نام عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان تصریح کرد: دبیرکل این سازمان باید از این اقدام خجالت بکشد.

در ادامه انتقادها از اقدام سازمان ملل در حذف نام عربستان سعودی از لیست کشورهای ناقض حقوق کودکان، یک چهره شناخته شده حقوق بشری تاکید کرده که بان‌کی‌مون به خاطر این کار باید شرم کند.

سازمان ملل این هفته ائتلاف سعودی را به دلیل حمله به مراکز غیرنظامی و کشته و زخمی کردن صدها کودک در یمن، در فهرست سیاه قرار داد. این اقدام با واکنش تند عربستان سعودی روبرو شده و دبیرکل در اقدامی بی‌سابقه و تنها ساعاتی بعد از اعلام خشم ریاض، نام عربستان را «تا مشخص شدن نتایج تحقیقات مشترک» از فهرست حذف کرد(جزئیات بیشتر).

از سوی دیگر رویترز هم گزارش داده که تهدید ریاض به قطع کمک‌های مالی و فشار گسترده دیپلماتیک، دبیرکل سازمان ملل را وادار کرد نام عربستان را از فهرست ناقضان حقوق کودکان خط بزند(جزئیات بیشتر).

حذف عربستان سعودی از لیست ناقضان حقوق کودکان در حالی صورت گرفت که سال گذشته هم این سازمان به دنبال فشارهای صهیونیست‌ها و حامیانش، رژیم صهیونیستی را از فهرست ناقضان حقوق کودکان حذف کرده بود.

در تازه‌ترین مخالفت‌ها و انتقادات از اقدام اخیر سازمان ملل مدیر دیده‌بان حقوق بشر گفته که بان‌کی‌مون باید از نبودن عربستان سعودی و اسرائیل در لیست ناقضان حقوق کودکان خجالت بکشد.

«کنت روث» تصریح کرد: «بان کی مون با لیست حاضر در فهرست شرم خود، شرمگین است اگر او اسرائیل و عربستان سعودی را از (فهرست ناقضان حقوق کودکان) مستثنی می‌کند».

خبرگزاری فارس
۹۵/۰۳/۱۹طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  آرشیو 95،  نوید نیوز،  حقوق بشر، 
برچسب ها: دیده‌بان حقوق بشر، عربستان و اسرائیل، ناقضان حقوق کودکان، حقوق بشر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی