نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

 نام عربستان از «اسناد 28 صفحه» نیز ناگهان حذف شد


چند روز بعد از حذف نام عربستان از لیست سیاه ناقضان حقوق بشر، اسم این کشور از اسناد 28 صفحه نیز پاک شد و به گفته رئیس سازمان سیا این کشور از ارتباط با حملات 11 سپتامبر مبرا شده است.

برنان: اسناد 28 صفحه منتشر می‌شود/ عربستان در حملات 11 سپتامبر نقش نداشته است

جان برنان رئیس سازمان سیا به شبکه العربیه گفته که انتظار دارد گزارش کنگره آمریکا موسوم به اسناد 28 صفحه به زودی منتشر شود که در این اسناد عربستان سعودی از دست داشتن در حملات 11 سپتامبر مبرا شده است.

وی گفت: من فکر می‌کنم اسناد 28 صفحه منتشر می‌شود و من از انتشار آنها حمایت می‌کنم و همه خواهند دید که عربستان سعودی هیچ نقشی در ارتباط با حملات 11 سپتامبر ندارد.

 کاخ سفید و مقامات اطلاعاتی آمریکا 3 ماه پیش در صدد بودند اسناد موسوم به «28 صفحه‌» را از حالت محرمانه خارج کنند. آن زمان گفته شده بود که انتشار این اسناد از حمایت عربستان سعودی از هواپیماربایانی خبر می‌دهد که در حملات تروریستی 11 سپتامبر مشارکت داشتند.

با این حال کاخ سفید به دلایل نامعلوم انتشار این اسناد را متوقف کرد و چند روز بعد از آن با سفر باراک اوباما به ریاض به طور کلی به حاشیه کشیده شد.

این اسناد 28 صفحه‌ای از گزارشی درباره حملات 11 سپتامبر در سال 2003 توسط دولت بوش در راستای منافع امنیت ملی آمریکا برداشته شده است.

«پورتر گاس» رئیس مشترک پرونده بازجویی درباره حملات 11 سپتامبر پیش از این گفته بود که «اف بی آی» در آن زمان مانع آشکارسازی این اسناد شده است.

گاس که بعدها ریاست‌ سیا را برعهده گرفت همچنین گفته که دلیلی نمی‌دید که آن موقع یا همین حالا این اسناد مورد محافظت قرار گیرد.

عربستان سعودی طی ماههای کذشته تلاشهای زیادی برای خارج کردن نام خود از لیستهای سیاه بین‌المللی کرده است.

به دنبال قرار گرفتن نام عربستان در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان توسط سازمان ملل، ناگهان نام این کشور از لیست سیاه خارج شد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در بیانیه‌ای کم سابقه از فشار عربستان برای خارج کردن اسمش از لیست سیاه خبر داد. بان کی مون اعتراف کرد که عربستان تهدید کرده است اگر اسم این کشور در لیست سیاه باشد کمکهای مالی خود به سازمان ملل را قطع خواهد کرد.

خبرگزاری فارس
23 خرداد 95طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  افشاگری،  آرشیو 95،  نوید نیوز،  منافقین، داعش، تكفیری، سلفی،  حامیان فرقه رجوی، 
برچسب ها: حملات 11 سپتامبر، کاخ سفید، العربیه،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی