نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

سی ان ان در گزارشی درباره گروه تروریستی مجاهدین خلق به مقامات آمریکا به‌خصوص وزارت خارجه این کشور هشدار داد که مجاهدین خلق هم‌چنان یک گروه تروریستی است ...

                                      

 

گزارش سی ان ان با این سوال شروع می‌شود که: آیا امکان دارد یک سازمان تروریستی که آمریکایی‌ها را کشته و اعضای خود را شکنجه می‌دهد بتواند مبارزه رایزنانه گسترده‌ای را برای تحت تاثیر قرار دادن تصمیمات مربوط به امنیت ملی آمریکا سازماندهی کند؟ سی ان ان جواب می‌دهد که: بله، این اتفاق هم اکنون در مقابل چشمان ما در حال رخ دادن است.

بر اساس این گزارش وزارت امور خارجه آمریكا می‌گوید گروه مجاهدین خلق در دهه 70 میلادی حملات تروریستی متعددی را در ایران ترتیب داده و چندین پرسنل و شهروند آمریکایی را که در پروژه‌های دفاعی در تهران کار می‌کردند، کشته است. اما سازمان مجاهدین خلق در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دارد، اما با وجود این توانسته است جو سیاسی تاثیرگذاری را در ایالات متحده و یک بحران انسانی را در عراق به‌وجود آورد. برای ترتیب دادن چنین کمپین فشار مزورانه‌ای به مقادیر هنگفتی پول نقد و مسوولیت‌پذیری افراد نیاز است.

گزارش می افزاید: اخیرا روشن شده است که تعداد زیادی از 33 مقام پیشین ایالات متحده که حامی حذف نام مجاهدین خلق از فهرست سازمان‌های تروریستی بوده‌اند از طرف سازمان مجاهدین خلق پول دریافت کرده‌اند تا در محافل برگزار شده توسط این سازمان سخنرانی کنند. برخی از این افراد خود را به آرامی از این مبارزات کنار کشیده و اعلام کرده‌اند که در مورد گروه مجاهدین اطلاعاتی نداشتند زیرا این گروه همواره خود را به صورت یک گروه بی‌ضرر و بخشی از جنبش معترضان ایرانی معرفی می‌کرده است.

در ادامه گزارش سی ‌ان‌ ان آمده است که عده‌ی دیگری از این مقامات مانند "مایکل موکاسی" و "هوارد دین" تلاش‌های خود را در بحبوحه این انتقادها مضاعف کرده‌اند و تاکید خود را بر حذف نام مجاهدین خلق بر اساس زمینه‌های بشر دوستانه قرار داده‌اند. اما با وجود این که بروز یک بحران انسانی برای اعضای مجاهدین خلق مورد نگرانی است اما رهبری مجاهدین خلق مستقیما مسئول و مقصر این واقعه است. درحالی که هسته رهبری مجاهدین خلق در آسایش کامل در پاریس اقامت دارند 3400 عضو عادی این سازمان در کمپ اشرف واقع در نزدیکی مرز ایران هستند.

این گزارش با اشاره به وضعیت اسفناک ساکنان پادگان اشرف می‌نویسد: این اعضا به عنوان گروگان‌های رهبری مجاهدین خلق در این کمپ نگه داشته شده‌اند تا سازمان بتواند حمایت بین‌المللی را از خود کسب کند. حامیان مجاهدین که بر اساس زمینه‌های بشردوستانه حامی سازمان هستند هنوز نتوانسته‌اند به سوالات اساسی درباره اعمال غیرانسانی گروه که در گزارش دیده‌بان حقوق بشر ذکر شده‌اند، پاسخی دهند. یکی از این اتهامات که در تحقیق سازمان رند نیز به آن اشاره شده است تهدید به خودکشی به عنوان تاکتیکی در مذاکرات بوده است.

در ادامه گزارش به تحقیقات وزارت دفاع آمریکا به عنوان مستندات نقض فاحش حقوق بشر پرداخته شده و تصریح شده است 70 درصد اعضای این سازمان پس از انتقال گروه به عراق به این سازمان ملحق شده‌اند و تعداد زیادی از آنان به بهانه‌های واهی و یا بدون درک درستی از اهداف و روش‌های سازمان به‌خصوص رفتار فرقه‌ای آن به سازمان پیوسته و بسیاری نیز با وجود میل باطنی خود مجبور به ماندن در سازمان شده‌اند.

سی ان ان در گزارش خود به تحقیقات دیده‌بان حقوق بشر درباره مجاهدین خلق می‌پردازد و می‌نویسد: دیده‌بان حقوق بشر مواردی از شکنجه افرادی را که قصد خروج از سازمان را داشته‌اند ثبت کرده است. اعضایی که موفق به فرار شده‌اند گزارش داده‌اند که مجاهدین خلق دسترسی به تلفن، اینترنت، تلویزیون و هرگونه وسیله ارتباط با خارج را برای سازمان منع کرده است. رهبری گروه مجاهدین خلق از دشمنی بین ایران و آمریکا برای پایه‌ریزی مبارزات و دشمنی خود با ایران و قانع کردن مقام‌های آمریکایی استفاده کرده است. حقیقت این است که مجاهدین خلق یکی از منفورترین گروه‌ها در ایران به شمار می‌رود. در این راستا به نسبت زیادی موفق شده توجه‌ها را از اعمال زیرزمینی خود و نقض حقوق بشر در اشرف منحرف کند.

در ادامه گزارش آمده است که رهبری گروه مجاهدین خلق در پاریس از اعمال تاسف‌بار دولت عراق نیز برای حذف نام خود از فهرست سازمان‌های تروریستی بهره‌برداری کرده است. دولت عراق نیز به خاطر رابطه نزدیک مجاهدین با صدام حسین رویکرد محتاطانه‌ای با این گروه در پیش گرفته است.

سی ان ان در پایان می‌نویسد: گروه مجاهدین خلق از پذیرفتن هر گونه پشینهاد برای خارج کردن اعضای خود از عراق امتناع کرده است. تلاش‌های آمریکا برای تسهیل یک راه حل بشردوستانه با خارج نشدن اعضا از کمپ، با مانع مواجه شده است. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل علنا پیشنهاد خود را برای انتقال پناهندگان اعلام کرده است اما اعضای ساکن کمپ اشرف از ترک خشونت که یکی از پیش شرط‌های همکاری سازمان ملل است، سرباز زده‌اند. به این ترتیب روشن است که حذف مجاهدین خلق از فهرست گروه‌های تروریستی تنها عاملی برای ایجاد یک جنگ فاجعه‌بار در خاورمیانه خواهد شد.

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  افشاگری،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  مجاهدین از نگاه دیگران، 
برچسب ها: CNN، امریکا، هشدار، مجاهدین، تروریست،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی