نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

یاهو اطلاعات ایمیل کاربرانش را به آمریکا می‌دهد

یاهو که این روزها با بحران هک شدن اطلاعات حداقل نیم میلیارد کاربر خود دست و پنجه نرم می‌کند، داده‌های ایمیل‌های تمامی کاربران خود را بی سروصدا در اختیار نهادهای اطلاعاتی آمریکا قرار می‌دهد.
یاهو سال گذشته به طور مخفیانه یک برنامه نرم افزاری طراحی کرد که برای جستجو در ایمیل های دریافتی تمامی کاربران قابل استفاده است.

این برنامه می تواند اطلاعات خاص مورد نظر یاهو را به سفارش مقامات اطلاعاتی ایالات متحده بیابد و آنها را در اختیار سازمان هایی مانند اف بی آی ، آژانس امنیت ملی آمریکا و غیره بگذارد.

یاهو با پذیرش درخواست سری دولت آمریکا صدها میلیون حساب کاربری ایمیل مشترکان خود در سراسر جهان را کنترل و اسکن کرده و این اطلاعات را در اختیار نهادهای جاسوسی این کشور قرار داده است.

سه کارمند سابق یاهو و فرد چهارمی که از این موضوع آگاه است، اطلاعات مذکور را در اختیار خبرگزاری رویترز گذاشته است.

این اولین بار است که مشخص می شود یک شرکت اینترنتی آمریکایی با درخواست نهادهای جاسوسی این کشور برای جستجو در تمامی پیام های دریافتی کاربران موافقت می کند.

پیش از این اخباری در مورد جاسوسی از اطلاعات ذخیره شده کاربران یا اسکن کردن بخش کمی از اطلاعات حساب های کاربری به طور آنی و لحظه به لحظه منتشر شده بود. همچنین اخبار قبلی در مورد جاسوسی از کل ایمیل های برخی شرکت های فناوری تایید نشده بود.

منابع افشاگر این خبر در مورد اطلاعاتی که دولت آمریکا به دنبال یافتن آنها بود، سکوت کرده اند و رویترز هم در مورد اطلاعاتی که یاهو از کاربرانش جمع اوری کرده و به کاخ سفید تحویل داده افشاگری نکرده است.

به گفته دو نفر از کارمندان سابق یاهو، تصمیم مریسا میر از مدیران سابق گوگل و مدیر عامل فعلی یاهو در تبعیت از این درخواست دولت آمریکا منجر به مخالفت برخی مدیران دیگر ارشد یاهو  و استعفای الکس استوماس مدیر امنیت اطلاعات این شرکت در ژوئن سال 2015 شد. وی هم اکنون شغل امنیتی مشابهی را در شرکت فیس بوک بر عهده دارد.

یاهو در واکنش به این خبر بیانیه ای منتشر کرده و نوشت: یاهو شرکتی تابع قانون است و از قوانین ایالات متحده تبعیت می کند. همین جوابیه مختصررا می توان تاییدی بر افشاگری تکان دهنده رویترز دانست. آژانس امنیت ملی آمریکا و الکس استوماس حاضر به اظهار نظر در این زمینه نشده اند.

در عین حال می توان حدس زد که اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریکا از گوگل، مایکروسافت، فیس بوک و دیگر شرکت های فناوری آمریکا هم درخواست های مشابهی را مطرح کرده باشند. این شرکت ها مدعی شده اند که اقدامی مشابه با یاهو انجام نداده اند. اما افشاگری های سال 2013 اسنودن از همکاری نزدیک این دو شرکت با آژانس امنیت ملی آمریکا برای دسترسی به داده های کاربران خبر داده بود.

بر طیق اصلاحیه سال 2008 قانون Foreign Intelligence Surveillance Act یا فیسا، سازمان های اطلاعاتی آمریکا می توانند از شرکت های ارائه دهنده خدمات تلفن و اینترنت بخواهند تا داده های کاربران را به دلایلی مانند مقابله با حملات تروریستی در اختیارشان بگذارند.

منابع افشاگر این خبر می گویند حتی گروه امنیتی شرکت یاهو هم در جریان جزئیات مساله قرار نگرفته اند و تنها از مهندسان یاهو خواسته شد تا برنامه ای برای استخراج اطلاعات مورد نظر از ایمیل های یاهو و ذخیره سازی آنها در محلی خاص طراحی کنند.

گروه امنیتی این شرکت در می سال 2015 و تنها چند هفته بعد از نصب برنامه از موضوع مطلع می شود و ابتدا تصور می کند هکرها به سرورهای یاهو نفوذ کرده اند. در نهایت وقتی استاموس مطلع می شود که مریسا میر اجازه طراحی این برنامه را داده است از سمت خود استعفا می کند.

وی در آن زمان عامل استعفای خود را تصمیمی در این شرکت اعلام می کند که به امنیت کاربران آسیب می زند.

وی تصریح می کند که به علت ضعف در برنامه نویسی برنامه جاسوس مهندسان یاهو، هکرها قادر به دسترسی به ایمیل های ذخیره شده هستند. وی در ژوئن سال 2015 به فیسبوک پیوست و البته مدعی شد با یاهو مشکلی ندارد.

برخی کارشناسان معتقدند، دسترسی هکرها به اطلاعات حساب کاربری نیم میلیارد کاربر یاهو هم ناشی از همین اقدام نسنجیده یاهوست که نفوذ هکرها به سرورهای ایمیل یاهو را تسهیل کرده است. مجموعه این رویدادها در شرایطی که ممکن است با پرداخت 4.8 میلیارد دلار به شرکت مخابراتی وریزون فروخته شود، اعتبار آن را به طور کلی زیر سوال برده است.

منبع: خبرگزاری فارس
15 مهر 1395

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و «نوید رهایی» صرفا آن را بازنشر کرده است.عاشورای حسینی تسلیت باد


عاشورای حسینی در لرستان


عاشورای حسینیامام رضا (علیه ‌السلام):


إنَّ المُحَرَّمَ شَهرٌ كانَ أهْلُ الجاهِلِیَّةِ یُحَرِّمُونَ فِیهِ القِتالَ، فَاسْتُحِلَّت فِیهِ دِماؤُنا، وَ هُتِكَتْ فِیهِ حُرْمَتُنا، وَسُبِیَ فِیهِ ذَرارِینا وَ نِساؤُنا.


محرّم ماهی است كه [حتّی] مردم زمان جاهلیّت جنگ را در آن حرام می‌دانستند، [امّا] در آن ماه خون ما را حلال شمردند، حرمت ما را پایمال و فرزندان و زنان ما را اسیر كردند.

Muharram is the month when even people of the Jāhillīyya time declared fighting unlawful, [but never less] in that month they declared shedding our blood lawful, trampled upon our honor and captured our children and women.

بحار الأنوار، ج 44، ص 283
عاشورای حسینی در لرستان
 
باز این چه شورش است که درخلق عالم است

باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است

باز این چه رستخیز عظیم است کز زمین

بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظم است

این صبح تیره باز دمید از کجا کزو

کار جهان و خلق جهان جمله درهم است

گویا طلوع میکند از مغرب آفتاب

کاشوب در تمامی ذرات عالم است

گرخوانمش قیامت دنیا بعید نیست

این رستخیز عام که نامش محرم است


نوید رهایی

محرم 1438


طبقه بندی: اخبار،  آرشیو 95،  افشاگری،  نوید نیوز،  آمریكا، 
برچسب ها: یاهو اطلاعات ایمیل کاربرانش را به آمریکا می‌دهد، یاهو، YAHOO، گوگل، مایکروسافت، فیس بوک،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی