نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 25 آبان 1395
دیابت

تست مرتب قند خون، راهی برای مقابله با دیابت

به گفته پژوهشگران، در دنیا دو نوع اصلی دیابت وجود دارد.

نوع اول "دیابت نوجوانی" است که عموما در سنین کمتر از ۱۸ سال دیده می شود.

در این نوع دیابت، بدن به اندازه کافی انسولین تولید نمی‌کند.

سازمان جهانی بهداشت می گوید که دلیل این نوع دیابت هنوز ناشناخته است، و تلاش‌ها برای پیشگیری از آن تا کنون بی‌نتیجه بوده‌اند.

دیابت نوع دوم یا "دیابت بزرگسالی" به دلیل جذب غیرمؤثر انسولین تولیدشده در بدن پدید می آید که البته این نوع  بیماری قند، قابل پیشگیری است.

البته سازمان جهانی بهداشت "دیابت دوران بارداری" را سومین نوع دیابت می داند که در آن قند خون مادر بیش از حد معمول است، البته این مقدار قند خون در بدن مادر باردار کمتر از حدی است که دیابت نامیده شود.

قند خون بالا در زنان باردار ممکن است هنگام بارداری یا زایمان به پیچیدگی‌هایی منجر شود. این پدیده خطر ابتلای مادر و فرزند به دیابت نوع دوم در آینده را افزایش می‌دهد.

افزایش مزمن قند خون در درازمدت (دیابت) به ارگان‌های حیاتی از جمله سیستم قلبی-عروقی، چشم‌ها، کلیه‌ها و سیستم عصبی صدمه می‌زند و در نهایت در کارکرد آنها اختلال ایجاد می‌کند.
رژیم غذایی مناسب، تحرک بدنی مستمر، حفظ وزن مناسب و پرهیز از دخانیات از عواملی هستند که می‌توانند از بروز دیابت نوع دوم جلوگیری کنند یا ابتلا به آن را به تأخیر بیاندازند. افراد مبتلا به دیابت نوع دوم هم می‌توانند با رژیم غذایی درست، ورزش، دارو و کنترل پزشکی مستمر با آن مقابله کنند.

العالم

سه شنبه 25 آبان 1395طبقه بندی: اخبار،  دانستنی های پزشکی،  لرستان،  گوناگون،  نوید نیوز،  آرشیو 95،  بهداشت و درمان، 
برچسب ها: انواع دیابت و راه‌های مقابله، دیابت نوجوانی، دیابت نوع دوم، دیابت بزرگسالی، دیابت دوران بارداری، قند خون، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی