نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 14 دی 1395
افرادی كه مشاغل سخت و دشوار دارند و میزان فشار و استرس كاری آنها زیاد است، بهتر است در طول روز یك یا 2 لیوان از چای یا جوشانده گیاه اسطوخودوس میل كنند.
گیاهان خواب آور

بی خوابی، استرس، اضطراب و تنش از جمله اختلال ها و ناراحتی هایی هستند كه مردم سراسر جهان آنها را در طول زندگی شان تجربه كرده و برای رهایی از آن راه های مختلفی را كه درمانگران و متخصصان پیش روی شان قرار می دهند، انتخاب می كنند.
با وجود این، توافق كلی در این زمینه میان درمانگران و پزشكان در جهان وجود دارد كه جایگزین كردن گیاهان دارویی و داروهایی كه با منشاء گیاهی تهیه می شوند به جای داروهای شیمیایی انتخابی بهتر و عاقلانه است.
خواص برخی از موثرترین و مفیدترین گیاهان دارویی را كه خاصیت آرام بخشی معتدل و ضد استرس دارند را با هم مرور می كنیم، اما اگر تصمیم دارید مصرف این گیاهان را به صورت مستمر در برنامه غذایی خود داشته باشید، حتما با یك متخصص طب سنتی مشورت كنید.
 

گل ساعت، ضد اضطراب است

گل ساعت یكی از معدود گیاهان دارویی است كه مصرف خوراكی آن تاثیر بسیار زیادی در درمان اضطراب، استرس، تنش های عصبی و بی خوابی كه از شایع ترین عوارض ناشی از این اختلال ها در بدن است، دارد.
بیشتر درمانگران مصرف این گیاه دارویی را به صورت چای با دمنوش به مراجعان شان توصیه می كنند. نوشیدن یك تا 2 فنجان از این چای در طول روز موجب كاهش اضطراب و بیقراری در فرد می شود. ضمن اینكه نوشیدن این دمنوش موجب كاهش میزان فشار خون در افرادی كه دچار فشار خون بالا هستند، می شود.
برخی از درمانگران طب مكمل این گیاه را دارویی طبیعی و مفید برای مبتلایان به پاركینسون می دانند.
 

سنبل الطیب

اگر در جستجوی یك آرام بخش واقعی و مثور برایدرمان بی خوابی خود هستید، توصیه می كنیم پیش از آنكه به سراغ داروهای شیمیایی بروید، یكبار از گیاه سنبل الطیب استفاده كنید.
این گیاه به اعتقاد بسیاری از درمانگران شیوه های طب شرقی از جمله طب سنتی هند، چین و ایران خاصیت بی نظیری در بهبود ساعت خواب و كیفیت آن دارد.
در حقیقت افراد با گنجاندن این گیاه در برنامه غذایی خود و نوشیدن دمنوش آن، می توانند خوابی آرام را در طول شب برای خود تضمین كنند.
برای استفاده از این دمنوش كافی است نیم ساعت پیش از خواب، یك فنجان از این دمنوش را آماده كنید و آن را بنوشید و به تختخواب بروید.
 

اسطوخودوس

افرادی كه مشاغل سخت و دشوار دارند و میزان فشار و استرس كاری آنها زیاد است، بهتر است در طول روز یك یا 2 لیوان از چای یا جوشانده گیاه اسطوخودوس میل كنند.
نوشیدن این چای به آنها كمك می كند تا به افزایش توان سیستم عصبی خود كمك كنند. گیاه اسطوخودوس به دلیل خواص مثبتی كه در زمینه كنترل استرس دارد، می تواند سیستم عصبی بدن را در برابر حمله های عصبی یا تنش های اضطرابی ایمن كرده و یك ریلكس كننده گیاهی بسیار مفید برای پیشگیری از بروز حمله های عصبی باشد.
 
به دستگاه گوارش تان آرامش بدهید

افراد زیادی در جهان وجود دارند كه در زمان استرس یا عصبانیت یا بروز اختلال در سیستم دستگاه گوارش خود روبرو می شوند. خیلی از این افراد هنگام استرس و اضطراب درد معده را تجربه می كنند. برخی دچار درد در ناحیه روده ها شده و برخی با كندی یا تندی عملكرد دستگاه گوارش روبر می شوند و خلاصه به نوعی دچار مشكل می شوند.
گیاه بادنجبویه از جمله گیاهان دارویی است كه در این زمینه می تواند بسیار موفق عمل كند. این گیاه می تواند دستگاه گوارش را در زمان استرس آرام كرده و فعالیت آن را تنظیم كند.
در حقیقت مصرف این گیاه چه در كنار غذا و چه به صورت چای، موجب بازیابی سیستم عصبی و كنترل دردهای ناحیه معده و روده در زمان استرس می شود.
 

جنسان
داشتن مقدار اندكی از گیاه دارویی جنسان در آشپزخانه می تواند كمك بزرگی برای شما باشد. اگر روزی در موقعیتی قرار گرفتید كه استرس و اضطراب موجب رهم ریختگی افكار و آرامش درونی شما شد، بهترین كار آن است كه به سراغ گنجه گیاهان دارویی خود بروید و یك فنجان چای گیاه جنسان را دم كرده و میل كنید.
این نوشیدنی به سرعت به شما كمك می كند تا بر اضطراب و استرس تان غلبه كنید و بهتر بتوانید درباره مسائل فكر كنید. برای تهیه این چای كافی است یك قاشق غذاخوری از آن را درون یك فنجان آب جوش بریزید و به مدت 10 دقیقه فنجان را با كمك نعلبكی بپوشانید تا چای دم بیاید. سپس آن را صاف كرده و میل كنید.

منبع: روزنامه دانستنیها

 
باشگاه خبرنگارانطبقه بندی: اخبار،  نوید نیوز،  آرشیو 95،  لرستان،  گیاهان دارویی،  بهداشت و درمان، 
برچسب ها: گیاهان خواب آور، بی خوابی، استرس، اضطراب، گل ساعت، سنبل الطیب،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی