نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

رسانه وابسته به وزارت خارجه آمریکا در گزارش بخش فارسی خود درباره نشست روز سه شنبه در ساختمان کنگره که با حضور سازمان وابسته به گروهک تروریستی منافقین برگزار شد، به اظهارات نماینده کنگره در خصوص اقوام ایران اشاره نکرده است.

 جلسه خصوصی در کنگره آمریکا علیه ایران

روز سه شنبه در کنگره آمریکا با حضور سازمانی به نام «جوامع ایرانیان آمریکا» (Organization of Iranian- American Communities که مخفف آن OIAC است) نشستی ضد ایرانی برگزار شد؛ سازمانی که وابسته به گروهک تروریستی منافقین است.

گفته می‌شود این نشست که با حضور تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره برگزار شده، به منظور شنیدن «پیشنهادهای» این سازمان وابسته به منافقین درباره تعامل آمریکا با ایران ترتیب داده شد.

از جمله نکات قابل توجه درباره این به اصطلاح سازمان «جوامع ایرانیان آمریکا» مستقر در واشنگتن آن است که این تشکل در سال از 2012 و همزمان با خروج گروهک تروریستی منافقین از لیست تروریستی آمریکا تاسیس شده است.

28 سپتامبر 2012 (7 مهر 1391) وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که «وزیر خارجه آمریکا (هیلاری کلینتون) بنابر مفاد قانونی تصمیم گرفت که سازمان مجاهدین خلق و حامیان این گروه را از فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده خارج کند».

حال این سازمان تحت نظر گروهک منافقین به نمایندگان کنگره آمریکا پیشنهاداتی درباره «حمایت از حقوق بشر، شکست افراط گرایی اسلامی و تهدیدات تروریستی ایران» ارائه کرده است.

«صدای آمریکا» وابسته به وزارت خارجه آمریکا در حاشیه این نشست با چند تن از قانونگذاران آمریکایی مصاحبه‌ای ترتیب داده و نظراتشان را درباره ایران جویا شده است.

«ایلیانا راس لیتنین»، نماینده جمهوریخواه از فلوریدا درباره تفاوت دولت جدید آمریکا با دولت قبلی در قبال ایران گفت: در مورد مواضع دولت ترامپ در قبال ایران سوالاتی وجود دارد که هنوز پاسخ داده نشده اما هر چه روی دهد،‌ نمی‌تواند بدتر از سیاست گمراه کننده دولت باراک اوباما در قبال ایران باشد».

وی افزود: ما بسیار خوشبین هستیم و می‌دانیم که رئیس‌جمهور ترامپ سوالات جدی در مورد توافق هسته‌ای با ایران مطرح کرده و او منافع آمریکا را در برابر منافع جمهوری اسلامی ایران قربانی نمی‌کند».

«برد شرمن» نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که از امضا کنندگان طرح ممنوعیت فروش هواپیماهای بوئینگ و ایرباس به ایران است هم مدعی شده که «ما در کنگره می‌خواهیم مطمئن شویم که ایران نتواند با استفاده از هواپیماهای غیرنظامی دست به حمایت از تروریسم بزند و به بشار اسد برای کشتار مردم سوریه کمک کند».

اما نکته قابل تامل در پوشش خبری «صدای آمریکا» درباره نشست روز سه شنبه تفاوت معنادار و سانسور اظهارات یکی از نمایندگان کنگره آمریکا در این نشست است.

این رسانه در بخش فارسی خود، اظهارات «دینا تایرون روراباکر» نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از کالیفرنیا که رئیس کمیته فرعی اروپا، اوراسیای امور خارجه مجلس نمایندگان است را سانسور کرده و اصلا به آن نپرداخته است.


حال آنکه در گزارش انگلیسی زبان همین رسانه، سخنان این قانونگذار جمهوری‌خواه کنگره آمریکا آمده است؛ اظهاراتی که او در آن برخی مسائل قوم‌گرایانه را مورد تاکید قرار داده است.

روراباکر مدعی شده که «من آماده‌ام که به آذری‌ها، بلوچ‌ها و کُردها که بخشی از اکثریت فارس‌ها نیستند کمک کنم تا وضعیتی ایجاد کنیم که شماها مناطق خودمختار و مستقلی شبیه به ایالت‌های آمریکا داشته باشید».

ادعاهای این نماینده کنگره آمریکا در حالی مطرح شده که هموطنان آذری، بلوچ و کُرد، طی قرن‌های متمادی بخش جدایی ناپذیر کشور ایران بوده و تمدن ایرانی-اسلامی را ساخته‌اند.

در بخش دیگری از این نشست روز سه شنبه، «الیوت انگل» عضو ارشد دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، از دولت عراق خواسته «هر چه زودتر»، اموال و دارایی‌های منافقین را به این گروهک تروریستی برگرداند.

او ادعا کرده که دارایی‌های گروهک تروریستی منافقین در کمپ لیبرتی 50 میلیون دلار و در کمپ اشرف 500 میلیون دلار است.

«انگل» تصریح کرد: «من از عراق که آمریکا برای سالیان متمادی به آن کمک کرده، می‌خواهم تعهدش را به برگرداندن پول به مجاهدین خلق برگرداند».

نشست روز سه شنبه در حالی برگزار شده که چندی قبل 23 مقام سابق آمریکایی که برخی از آنها از قبیل «رودی جولیانی» روابط بسیار نزدیکی با دونالد ترامپ دارند، با انتشار نامه ای خواستار همکاری او با منافقین شدند.

منبع: فارس
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۵طبقه بندی: اخبار،  نوید نیوز،  آرشیو 95،  افشاگری،  آمریكا،  پرونده،  خیانت ، 
برچسب ها: نشست ضدایرانی اعضای کنگره آمریکا با گروهک منافقین،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی