نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

کارنامه سیاه فرانسه درباره ایران
لزوم برخورد دستگاه دیپلماسی

با توجه به مواضع فرانسوی‌ها در پسابرجام و تاکید آنها بر مذاکرات موشکی و منطقه ای با ایران، لازم است دستگاه دیپلماسی کشورمان واکنش قاطعی در قبال وزیر خارجه این کشور داشته باشد.

خبرگزاری مهر، گروه سیاست_ محمد مهدی ملکی: چند ماهی است که خبر سفر رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه به تهران را در رسانه ها و فضای سیاسی کشورمان داریم و همواره از سوی مقامات وزرات امور خارجه هم انجام این سفر مورد تایید قرار گرفت و آن سفرها را در دستور کار دو طرف قلمداد کردند و نهایتا هم ۸ اسفند در سفر «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه به مسکو، وی در جمع خبرنگاران از سفر خود به ایران خبر داد.

«ژان ایو لودریان در تهران»

 طبق آنچه که در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه در خصوص این سفر آمده است: «لودریان» روز پنجم ماه مارس (دوشنبه ۱۴) به تهران می‌ رود و مورد استقبال «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران  قرار خواهد گرفت.

در ادامه این بیانیه گفته شده: وی همچنین با «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار می‌کند. همچنین دیدار با «علی لاریجانی» رئیس مجلس ایران و «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی این کشور هم در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است، لودریان علاوه بر ملاقات و مذاکره با «حسن روحانی» و «محمد جواد ظریف»، با دیگر مقامات ارشد ایران نیز دیدار خواهد کرد و رایزنی در خصوص راه‌های گسترش روابط دو جانبه و تبادل نظر درباره مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله محورهای گفت‌وگوها خواهد بود.

اما در خصوص این سفر باید متذکر چند نکته بود؛ فرانسه یک کشور اروپایی تاثیرگذار، عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل و همچنین یکی از اعضای مذاکره کننده در مساله برجام به حساب می آید اما مواضع غیر منطقی و غیر دیپلماتیک مقامات فرانسوی در دوران پسا برجام یکی از آن موارد جدی است که حتما باید از سوی مقامات و مسئولین عالی رتبه کشورمان، در ملاقات هایی که با وزیر امور خارجه فرانسه انجام می دهند مورد اعتراض قرار گیرد و تذکرات جدی در این رابطه به آن مقام فرانسوی داده شود.

فرانسوی ها در یک سال اخیر با بیان برخی ادعاهای واهی و اظهارات مداخله جویانه در خصوص اهمیت و لزوم مذاکرات موشکی و منطقه ای با ایران، فضای سیاه و نامناسبی را در عرصه بینالمللی برای ایران در راستای ترویج پروژه ایران هراسی با همکاری آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی به وجود آوردند. 

حمایت از سازمان تروریستی مجاهدین خلق

منافقین یکی از گروه های تروریستی است که بیشترین فعالیت های تبلیغاتی و نظامی علیه نظام جمهوری اسلامی را سازماندهی کرده است. این گروهک تروریستی در تمام سال های فعالیتش مورد حمایت دولت های غربی مدعی مبارزه با تروریسم بوده است.

یکی از مهمترین راهبردهای سازمان مجاهدین خلق از ابتدای تأسیس تاکنون، برقراری ارتباط با دولت‌ها، قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، جنبش‌ها و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت منافع و اهداف ضدایرانی این سازمان و  تاکنون یکی از علل اصلی تداوم فعالیت‌های تروریستی آن بوده است. این اقدامات آنها در حالی است که منافقین هر ساله اجلاسی را در پاریس برگزار می کنند و با جمع کردن تعدادی افراد از کشورهای مختلف نمایشی از زنده بودن سازمان تروریستی خود دارند.

این مساله یکی از مواردی است که حتما باید در سفر وزیر خارجه فرانسه و همچنین رئیس جمهور آن کشور به تهران، به عنوان یکی از دستورالعمل های اساسی مذاکرات مقامات عالی رتبه ایران با آنها قرار داشته باشد و صد البته که این مسئله قطعا یک مطالبه عمومی از مسئولان است.

«علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی پیشتر هم در ملاقات با «ژان مارک اِرو» وزیر امور خارجه وقت فرانسه با انتقاد از فعالیت آزادانه گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه ضمن یادآوری جنایت های کم سابقه آنان در به شهادت رساندن مسولین عالی رتبه و شهروندان عادی جمهوری اسلامی افزود: رفتارهای جنایتکارانه منافقین و همکاری مستقیم آنان با صدام در جریان جنگ تحمیلی هرگز از حافظه ملت ایران پاک نشده و هر نوع حمایت از این گروهک تروریستی موجب انتقال پیام های غیر دوستانه به جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

مانع تراشی های فرانسوی در مسیر برجام

بر کسی پوشیده نیست که میزان خصومت دولت آمریکا نسبت به ایران در دوران ترامپ افزایش چشمگیری داشته و مردان ترامپ با تمام توان کوشیده اند از راه های مختلف و با اعمال تحریم های متنوع و گسترده همچون اسلاف خود، ایران را تحت فشار قرار دهند و برای این منظور حتی از «مادر تحریم ها» هم رو نمایی کردند!

مواضع اروپایی ها اما به نحو دیگری است، برخی از آنها به صورت شفاهی از تداوم روند اجرایی شدن برجام حمایت و خواهان حفظ برجام هستند که در این خصوص تهران بارها اعلام کرده است که حمایت های شفاهی در این برهه از زمان که تیغ تیز انتقادات و مخالفت های آمریکایی ها علیه ایران وجود دارد، کافی نیست و اگر حقیقتا اروپایی های خواهان حفظ برجام هستند لازم است که اقدامات عملیاتی داشته باشند که البته بنا گفته برخی تحلیل گران این توقع زیادی از اروپایی هااست.

«فواد ایزدی» کارشناس مسائل بین الملل در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرده است: «اینکه بخواهیم امیدی نسبت به اقدامات عملیاتی دولت های اروپایی در مساله برجام و در برابر آمریکا داشته باشیم این شدنی نیست و آنها چنین کاری را انجام نخواهند داد.»

ایزدی با بیان اینکه فرانسه به عنوان یک کشور اروپایی که از پس از برجام منافع اقتصادی متنوعی را در ایران دارد هم با آمریکا در مسئله برجام همسو شده، تصریح کرد: «فرانسه با ادبیات سخیفی نسبت به حوزه های قدرت ایران همچون حوزه موشکی مواضعی را اتخاذ کرده و اینها همه برای ما درس است از آن جهت که برخی در داخل معتقد بودند اگر با کشورهای اروپایی عقد قرارداد داشته باشیم، می توان شاهد تغییر رویکرد و رفتار آنها در قبال ایران باشیم اما در خصوص فرانسه که حداقل این اتفاق نیفتاده است.»

 پس از برجام، فرانسه یکی از شرکای تجاری ایران شد به گونه ای که علاوه بر قراردادهای تولید خودرو، قرارداد خرید هواپیمای مسافربری ایرباس نیز به امضا رسید. این کشور در برقراری ارتباط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران پس از توافق هسته ای پیش قدم بود، اما این ارتباط دو طرفه و دوجانبه نبوده، بلکه تاکنون یکطرفه و به سود پاریس تمام شده است.

تداوم اتهامات و اظهارات نسجنیده فرانسوی ها علیه ایران!

در ماه های اخیر مقامات عالی رتبه فرانسه «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور و «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه آن کشور اظهارات بی پایه و اساسی را علیه ایران مطرح می کنند و با صراحت ایران را خطر و تهدیدی جدی برای منطقه و جهان قلمداد می کنند که البته واکنش هایی هم در حد بیانیه های محکومیت از طرف دستگاه دیپلماسی ایران نسبت به آنها صورت گرفته است ولی می توان میزان اثرگذاری آن را با تکرار مداوم اظهارات و اتهامات آنها علیه ایران سنجید! 

در ادامه چند نمونه اظهارنظر نسجنیده و خلاف واقع را از سوی مقامات فرانسوی خواهیم داشت:

«لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه، در نشست «شورای روابط خارجی» (Council on Foreign Relations) آمریکا مدعی شد که «اقدامات بی ثبات کننده ایران در سوریه، عراق، لبنان، یمن و یا منطقه حاشیه خلیج فارس چه به طور مستقیم و چه از طریق حمایت از گروه ها، قابل پذیرش نیست. این قضیه در مورد فعالیت های موشک بالستیک ایران که در تناقض با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است، نیز صادق است!»

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «این نگرش [ایران] نقطه مقابل منافع فرانسه و همینطور منافع آمریکا است و تهدیدی علیه امنیت کشورهای منطقه است. ما [فرانسه و آمریکا] مطمئناً این هدف مشترک را داریم که از اجرای این سیاست ایرانجلوگیری کنیم، زیرا نمی توانیم مداخلات تهران با هدف کسب هژمونی را بپذیریم!»

همچنین اخیرا «ماکرون» هم در یکی از گفتگوهای خود با «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه سعودی، با طرح اتهام‌های بی‌اساسی علیه ایران، بر ضرورت مقابله با اقدامات «بی ثبات کننده» ایران در منطقه تاکید کرده است.

وی در ادامه می گوید: «موضع فرانسه درقبال نقش تخریبی ایران و حمایت آن از شبه‌نظامیان حوثی( انصارالله) از طریق ارسال موشک‌های پیشرفته برای هدف قرار دادن عربستان و ثبات منطقه، آشکار است.»

گفتنی است علاوه بر اظهارات فوق، ماکرون در ماه های اخیر طی تماسی تلفنی با ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همچنین دیدار با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مواضع مشترکی را با آنها در قبال ایران اتخاذ کرده است.

وزیر خارجه فرانسه پیش از عزیمت به ایران در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی «ژورنال‌ دودیمانش» برای میزبان خود خط و نشان می کشد و با بیان اینکه «برنامه‌های موشک بالستیک که (موشک‌ها) می‌توانند چندین هزار کیلومتر برد داشته باشند، با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل سازگار نیست، گفته است: این موشکها فراتر از نیاز تهران به دفاع از مرزهای خود است.»

وی گستاخی خود را در ادامه صحبت هایش با تهدید ایران تکمیل می کند و می گوید: «اگر به این موضوع توجه نشود امکان دارد که تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال شود!!»

البته باید توجه داشت که کارنامه سیاهی که فرانسوی ها نسبت به مردم ایران از خود به یادگار گذاشتنه اند محدود به مسائل مرتبط با برجام، موشکی و توان دفاعی کشورمان نمی شود!

پرونده «فرآورده‌های خونی آلوده» 

پرونده «فرآورده‌های خونی آلوده» به حدود سه دهه قبل و در جریان جنگ ایران و عراق و در خلال سال‌های ۶۲ و ۶۳ به وجود آمد یکی دیگر از اقدامات ناپسند و فراموش نشدنی مقامات آن کشور در قبال ایرانیان بود.

انستیتو «مریو» که اکنون در مالکیت شرکت سنوفی اَوِنتیس فرانسوی است فاکتورهای انعقادی آلوده به «اچ‌ آی وی» را برای استفاده بیماران هموفیلی به برخی کشورها نظیر آلمان (غربی)، ایتالیا، آرژانتین، عربستان، عراق و ایران و چند کشور دیگر صادر کرد. همین مسئله باعث شد تعدادی از بیماران هموفیلی و تالاسمی که از این فرآوردها به عنوان دارو استفاده کردند به این ویروس مبتلا شده و جان خود را از دست بدهند.

لزوم واکنش قاطعانه دستگاه دیپلماسی در برابر اتهام زنی های فرانسه

با همه تفاسیر فوق می توان اینگونه تحلیل کرد که حجم گسترده تخریب ها و اتهام زنی های مقامات پاریس علیه تهران و تهدید قلمداد کردن ایران برای منطقه و جهان نشان از این دارد که رویکرد مقامات فرانسوی پس از برجام کاملا منفعت گرایانه، یک جانبه و از طرفی مبتنی بر «سیاست دو گانه» بوده است، یعنی از طرفی آنها برای تامین منافع اقتصادی خود به ایران نزدیک و قراردادهایی را به امضا می رسانند و از دیگر روی با گردن نهادن به سیاست تحمیل شده از سوی کاخ سفید، با برجام مخالفت و مکرر اظهارات بی پایه و اساس خود را در خصوص مسائل موشکی و منطقه ای علیه ایران مطرح کنند.

فرانسوی ها به وضوح نشان دادند که هم صدا با رژیم صهیونیستی و آمریکا، در راستای «گسترش ایران هراسی» در منطقه و جهان نسبت به ایران اتهام زنی می کنند و از این بابت هیچ گونه نگرانی هم ندارند.

«نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در این رابطه گفته: قبلا بارها اعلام شده که حوزه دفاعی قابل مذاکره نیست و به اعتقاد من این برخوردهای فرانسه باید با پاسخی قاطع مواجه شود اگر فرانسوی‌ها به همین شکل موضع علیه جمهوری اسلامی داشته باشند دولت باید در مناسبات خود با مقامات فرانسوی تجدیدنظر کند. 

وی ادامه می دهد: به اعتقاد من در سفر پیش رو باید با مقامات فرانسوی صراحتا گفتگو شود و در خصوص این نوع موضع گیری‌های فرانسه دولت و دستگاه دیپلماسی موضع گیری شفافی نشان دهند و به فرانسوی‌ها اعلام شود اگر بخواهند این موضع گیری را ادامه دهند جمهوری اسلامی در مراودات خود تجدید نظر خواهد کرد.

«علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در خصوص طرح برخی موارد از جانب فرانسوی ها در خصوص مذاکره موشکی با ایران گفته: آمادگی دفاعی جزو حقوق اولیه هر ملتی است که هیچ کشور دیگری نمی تواند برای ما و یا کشورهای دیگر تعیین تکلیف کند؛ بنابراین اینکه ما چه موشکی داشته باشیم، این در اختیار جمهوری اسلامی ایران است و هرگونه صلاح بداند آن کار را می کند.

وی با هشدار نسبت به اینکه اگر سفر وزیر امورخارجه فرانسه به تهران برای تحکیم روابط است، بهتر است از این موضع گیری های منفی خودداری کند، افزود: فرانسه بهتر است بی جهت ادعایی نکند که از عهده آن بر نیاید.

 «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه هم در خصوص لزوم برخورد قاطعانه نسبت به اظهارات و توقعات زیاده خواهانه فرانسوی ها اینطور گفته: جمهوری اسلامی ایران هرگز اجازه نخواهد داد دیگران در جهت کاهش توان دفاعی و باز دارندگی ایران صلح جو  سخن و یا تلاشی با معیار های دو گانه داشته باشند و در عین تکرار  و ابراز نگرانی از توان دفاعی ایران به فروش و تسلیح دیگر کشورهای منطقه به انواع سلاح های فوق پیشرفته اقدام کنند.

خبرگزاری مهر، تهران، هفتم مارس ۲۰۱۸طبقه بندی: اخبار،  اخبار ایران و جهان،  نوید نیوز،  حامیان اروپایی رجوی،  حامیان فرقه رجوی، 
برچسب ها: حمایت سیستماتیک فرانسه از فرقه ترویستی رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی