نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

افرادی که تصمیم به ترک این گروه گرفته و مخالف ترور هستند از جانب فرقه رجوی تهدید به قتل شده اند.
2018/03/28 by Iran Interlink

در این مقاله تلاش میکنم که مختصری از گزارش پلیس البانی که در سایت فاکس ویب انتشار داده شده را به فارسی ترجمه و انتشار بدهم. تا افراد اسیر در فرقه رجوی هوشیار باشند که در دام سران فرقه گرفتار نباشند .قسمت های که ، داخل پرانتزمی باشد ترجمه از سایت فاکس ویب می باشد.گزارش پلیس است و قسمت دوم تحقیق خود سایت فاکس ویب می باشد .

* در گزارشی که پلیس یا سرویس اطلاعات البانی شیش ، در تاریخ ۲۳ مارس در فاکس ویب انتشار داده است . نشان می دهد که ( افرادی که تصمیم به ترک این گروه گرفته و مخالف ترور ( ترک جهاد ) هستند . از جانب سازمان مجاهدین یا همان فرقه رجوی تهدید به قتل شده اند . در این گزارش اشاره شده که جدالی که بین این اعضا که مخالف عمل کرد این سازمان هستند که جدا شدند احتمال ترور این افراد توسط افراد افراط گرای مریم رجوی وجود دارد. پلیس این تهدیدات را جدی گرفته و افراد مورد تهدید را حمایت و تحت مراقبت دارد )

در ادامه اشاره می کند : ( که سازمان جهاد گرای ایرانی که به نام مجاهدین خلق ، فرقه رجوی یا شورای ملی مقاومت از سال ۲۰۱۳ در البانی حضور دارند . از البانی خواستار حملات تروریستی و کارهای خشونت امیز علیه ایران هستند . در نتیجه البانی قوانین خودش را در این رابطه دارد : قانون مجازات البانی ، احکام زندان برای تبلیغ جنگ و کارهای تروریستی دارد .

سازمان مجاهدین توسط سرویس اطلاعاتی ایالات متحده به البانی منتقل شدند . و به عنوان یک سازمان جاسوسی و تروریستی علیه ایران استفاده قرار گرفته می شود. و سناتور های افراطی امریکائی مانند جان بولتون و جان مک کین محافظت ( حمایت ) می شوند. همین طور توسط بعضی از مقامات البانی حمایت می شوند .مجاهدین خلق قوانین البانی را نادیده میگیرند .

حضور کوزوو های جهادی و تکفیری که در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ در البانی بودند مردم را به جهاد علیه سوریه دعوت می کردند . سپس همین گروه به سازمان های تروریستی مانند داعش یا جبهه النصر پیوستند . )

در همین رابطه فاکس ویب گزارشی از وضعیت فرقه رجوی در البانی تهیه کرده که ضمیه گزارش پلیس شده است که به شرح زیر است :

وضعیت :

تا به این تاریخ ۲۷۴۵ تبعه ایرانی در چند سال گذشته در قلمرو جمهوری البانی زندگی می کنند . این افراد اعضای سازمان مجاهدین هستند ، غالبا به عنوان مخالفان ایرانی شناخته می شود . ورود این پناهجویان ایرانی که از سازمان مجاهدین خلق هستند . پیامد های امنیت داخلی برای ما ایجاد میکنند . زیرا این افراد عمیقا تلقی شده اند و بخشی از ساختار نظامی بوده اند ، در جنگ با ارتش و اعمال تروریستی بسیاری شرکت کرده اند .

سازمان مجاهدین خلق یا سازمان مجاهدین خلق ایران ، که به عنوان مجاهدین یا مجاهدین خلق شناخته می شوند . یک گروه انقلابی مارکسیست اسلامی است که در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده است .باتوجه به اطلاعات جمع اوری شده تاکنون معلوم میشود که:

در تاریخ ۲۰۱۸ / ۰۱ / ۰۶ یک ایرانی به نام احسان بیدی از اعضای سابق سازمان مجاهدین که از سازمان جدا شده ودر تیرانا زندگی می کند توسط برخی از اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به مرگ شده که در اداره پلیس شکایت کرده است .

در تاریخ ۲۰۱۸/ ۰۲ / ۰۹ سه تبعه ایرانی ( بهمن اعظمی ، سعد الله سیفی ؛ منوچهر عبدی ) از اعضای سابق مجاهدین هستند که از این سازمان جدا شده اند و ساکن تیرانا ، چند بار توسط اعضای سازمان مجاهدین خلق تهدید به قتل شده اند . به ادراه پلیس شکایت کرده اند .

در تاریخ ۲۰۱۸ / ۰۲ /۱۲ کانال تلویزونی ، مصاحبه های از سه تبعه ایرانی ( اعضا جدا شده مجاهدین خلق ) را در تلویزون پخش کرد که اظهار نظر خود را در برابر ایدئولوژی حاکم بر این سازمان تروریستی پرده برداشتند و فاش ساختن که اعضا جدا شده در عراق به قتل می رسیدند .

پس از ان طی مصاحبه با ایرانی ها در نمایشگاه فیکس و همچنین تحقیقات کمیساریای پلیس که در مورد این موقعیت ها و زمان بندی های مختلف تحقیق کرده اند در مداس اپراندی با وضعیتی که پیش از این در عراق رخ داده است .

بدنبال اقدامات و رفتار شهروندان ایرانی که در حال حاضر از این سازمان جدا شده اند دلایل کافی و قانع کننده ای برای سوظن قرارگرفتن این شهروندان ( اعضا جدا شده ) همانند وضعیتی که در عراق اتفاق افتاده و به قتل رسیده اند وجود دارد .

مجاهدین خلق در دوران انقلاب اسلامی ایران فعال بودند ، اما نهاد های دولتی پس از ان بقا این گروه را تهدید کردند . ریئس این گروه در سال ۱۹۸۱ مسعود رجوی به فرانسه فرار کرد ، شورای ملی مقاومت را ایجاد کرد .

در سال ۱۹۸۶ مجاهدین خلق ، ارتش ملی ازادی ایران را درعراق تشکیل دادند و علیه ایران در کنار صدام حسین مبارزه می کردند .

در سال ۱۹۹۰ مجاهدین خلق اردوگاه های اموزشی متعددی در عراق داشتند . عملیات های متعددی بر علیه ایران انجام دادند .

در سال ۱۹۹۷ مجاهدین خلق در لیست سیاه ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی وارد شدند سپس به لیست های اروپائی ها و کانادا افزده شد .

پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ مشی استراتژی را تغییر دادند و به تدریج ترورها را رها کردند . در سال ۲۰۰۳ پس از حمله امریکا به عراق ، سازمان مجاهدین خلق به دلیل تحت کنترل قرار گرفتن همه در اشرف حمع شدند .در تاریخ ۲۰۰۹/ ۰۱/ ۰۱ اردوگاه اشرف با سطح ۳۶ کیلومتر تحت کنترل نیروهای عراق قرار گرفت .در تاریخ۲۶ ژانویه ۲۰۰۹ پس از لابی گری در بریتانیا مجاهدین با کمک لابی ها از لیست ترویستی اروپا خارج شدند .

در تاریخ ۲۰۰۹ / ۰۷ / ۲۸ نیروهای امنیتی عراق وارد اردوگاه اشرف بریار نصب یک ایستگاه پلیس شدند و مجاهدین مخالف خشونت کردند و عراقی ها را مجبور به استفاده زور کردند در نتیجه ۸ نفر کشته شدندو دها نفر زخمی و ۳۶ نفر دستگیر شدند .در تاریخ ۲۰۰۹ / ۱۲ / ۱۵ نیروهای عراقی تلاش به عقب راندن ساکنان اردوگاه اشرف را داشتند اما مجاهدین مخالف بودند و به خشونت روی اوردند و نیروهای عراقی مجبور به عقب نشینی شدند . نیروهای عراق در ۸ اوریل ۲۰۱۱ تلاش کردند تا بخشی از اردوگاه اشرف را رگیرند در نتیجه در گیری با نیروهای عراقی ۳۴ نفر کشته و حدود ۳۰۰ زخمی داشتند .

مجاهدین پس از مذاکرات بسیاری قبول کردند که از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی منتقل شوند

این افرادی که پناه داده شده اند در چار چوب توافق با کمیساریا عالی پناهندگان ، به طور عمده در منطقه تیرانا به سمت دورس جا داده شده اند .از اخرین اطلاعاتی که به دست اورده ایم انها در روستای مع نه زادر حال ساختن محیط های خود و در چادر هستند . حدود ۱۵۰۰ نفر از اعضای سازمان مجاهین خلق در منطقه خریداری شده ۳۲ هکتار هستند .

همچنین، طبق اطلاعات به روز شده، تعداد اعضای سازمان مجاهدین از نظر وضعیت و موقعیت به شرح زیر است:

در کشور ما حدود ۲۷۴۵ عضو مجاهدین خلق وجود داشت.

۱۱ عضو درگذشت ( فوت کردند )

۸۰ نفر کشور ما را با هماهنکی و اجازه ترک کرده اند.

۶۵ نفر به طور غیرقانونی خارج شده اند .

اعضای که از سازمان مجاهدین جدا شدند ۱۲۴ نفرهستند .

از زمان اقامت در کشور ما، حدود ۱۲۴ عضو مجاهدین خلق از این سازمان جدا شده اند؛ زیرا آنها مخالف ایدئولوژی جنبش فرقه ای هستند .

اخیرا اعضائی که سازمان مجاهدین را ترک کرده اند . مورد انواع تهدید ها قرار گرفته اند . به ان انها برچسب های ناپذیری به عنوان خائن ، جاسوس درخدمت سفارت ایران عنوان می کنند

اخیرا اعضای سازمان را ترک می چندین بار تهدید شده توسط تقسیم نشاندار شده به عنوان خائن و جاسوس در خدمت سفارت ایران در تیرانا انجام شده است.

محمد کرمی
بیست و هشتم مارس ۲۰۱۸طبقه بندی: اخبار،  نوید نیوز،  آلبانی، تیرانا،  افشاگری،  جداشدگان از فرقه رجوی،  نجات یافتگان، 
برچسب ها: پلیس آلبانی، فرقه رجوی، نوید رهایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی