نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 تیر 1397
فرانسه و دم خروس منافقین
رفتار دوگانه فرانسوی ها با ایران که از یک طرف سخن از دوستی دو ملت می گویند و از طرف دیگر به بزرگترین سازمان تروریستی ضد ایرانی هویت می دهند و ... از جمله نکاتی است که می توان در خصوص نشست منافقین یادآوری کرد.

 نشست اخیر منافقین در پاریس حاوی چند پیام مهم است که توجه به آن ها نشان دهنده محیطی است که غربی ها در مواجهه با ایران با آن درگیر شده اند. رفتار صریح آمریکایی ها در برابر ایران و سخن گفتن از تغییر رژیم که بایستی آن را برآیند سیاست های ناکام آن ها در مواجهه با ایران ارزیابی کرد، رفتار دوگانه فرانسوی ها با ایران که از یک طرف سخن از دوستی دو ملت می گویند و از طرف دیگر به بزرگترین سازمان تروریستی ضد ایرانی هویت می دهند و ... از جمله نکاتی است که می توان در خصوص نشست منافین یادآوری کرد.

 

1. فرانسه و نشست منافقین

 فرانسوی ها در ماه های اخیر تلاش کرده اند این پیام را مخابره کنند که به دنبال تامین منافع ایران به واسطه برجام هستند و به همین طریق تلاش می کنند تا فضایی را به وجود آورند که افکار عمومی ایران را اینگونه قانع کنند که شرایطی که آمریکا به وجود آورده، متفاوت از آن چیزی است که فرانسه و سایر کشورهای اروپایی آن را می خواهند و فرانسه به دنبال توسعه ایران است و به همین دلیل با آمریکایی ها دچار مناقشه است. اما آیا فرانسوی ها در گفتن این جملات حسن نیت دارند؟ آیا بایستی به این نوع سخنان فرانسوی ها اعتنا کرد؟

 

یکی از سنگ های محکی که می توان با استفاده از آن رفتار فرانسوی ها را ارزشیابی کرد ، نشست سالانه ای است که منافقین در پاریس برگزار می کنند. چند سالی است که فرانسه به صورت فعال سالنی بسیار بزرگ در اختیار منافقین قرار می دهد تا به اجرای آنها با کمک سمپات آمریکایی و اروپایی خود، به  شوی تبلیغاتی خود بپردازند. امسال نیز منافقین با همان دستور کار همیشگی دست به برگزاری این نشست زدند.

 

اینکه دولت فرانسه در این اقدام منافقین هم پیاله است، شکی نیست. به هر حال رفتار دولت فرانسه برای به رسمیت شناختن نشست این گروه برانداز و تروریست تلاش دولتی محسوب می شود که از یک سو به دنبال ایجاد منفذی برای «ماندن ایران در ساختارهای سیاسی بین المللی و اتحادیه اروپا» است و از دیگر سو «به دنبال تفکیک بین اروپای خوب از آمریکای بد نزد مردم ایران است».

 

اینکه دولت فرانسه خود را میزبان نشستی می کند که کلید واژه اساسی آن «تغییر رژیم ایران» است، سوالی است که با دو برنامه اعلامی فرانسوی ها که درسطور فوق به آن اشاره شد، تعارض بنیادین دارد. فرانسه باید توضیح دهد که هدف از ایجاد چنین مکانیسمی چیست؟ چرا فرانسه در تلاش است که تروریست هایی را که در ایجاد ناامنی در ایران (طبق اظهارات خودشان در اغتشاشات و ناآرامی های ایران از جمله در ناآرامی های دی ماه سال گذشته و ناآرامی های چند روز گذشته در بازار) مشارکت فعال داشته اند، میزبانی کنند در حالی که از سوی دیگر از دوستی ملت فرانسه با ملت ایران سخن می گویند؟

 

2. آمریکایی ها یکبار دیگر تنور «تغییر رژیم» را داغ کردند

 

یکبار دیگر آمریکایی ها تلاش کردند ایده نخ نما شده تغییر رژیم که تبدیل به ترجیع بند نشست منافقین در سال های اخیر با مشارکت آمریکایی ها شده است را بازتولید کنند. نشست سالانه منافقین در پاریس در حالی بر گزار شد که اصرار آمریکایی ها بر این بود که تنور تغییر رژیم را در آن گرم تر از گذشته کنند و به ایران این پیام را بدهند که برای عملی شدن این موضوع از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. در رسیدن به این موضوع «رودی جلویانی» و اعضای دیگری از هیات آمریکایی که در این نشست به صورت فعالانه مشارکت داشتند، تلاش های زیادی کردند تا بیان کنند که «دولت آمریکا از تمام ابزارهای خود برای تحقق تغییر رژیم استفاده کرده است.»

 

3. نشست منافقین و مشکل ساختاری آمریکایی ها؟

 

نشست های سال های اخیر منافقین نشان می دهد که آمریکایی ها از یک موضوع شدیدا نگران هستند. کنار هم قرار دادن برخی از اتفاقاتی که خصوصا در سالهای اخیر صورت گرفته نشان دهنده این خشم بوده است. منافقین با دعوت از برخی افرادی که در کشورهای عربی همچون فلسطین، بحرین و یمن، مسئولیت هایی دارند، در تلاش برای بازنمایی ایده کلی آمریکایی ها بودند که «مردم این کشورها نیز با حضور ایران مخالفند». از همین جا می توان فهمید مشکل و مسئله اساسی آمریکایی ها بر سر چیست. نگاهی به سخنرانان این نشست که بیشتر تحت تاثیر سخنرانی های هیجانی آمریکایی ها انجام می شد نشان دهنده میزان خشم آمریکایی ها در چگونگی ترتیب دادن ایران به نظم مطلوب خود در منطقه از یک سو و تفوق بر مشکلات داخلی و بین المللی از دیگر سو بوده است.

 

نمایندگانی از دولت ترامپ در نشست گروهک تروریستی منافقین حضور داشتند و در این نشست جولیانی علیه ایران سخنرانی کرد و اظهار تمایل کرد که تلاش های وی برای خروج نام منافقین از لیست تروریستی به نتیجه منتهی شده است و این اتفاق با سیاست ها و تلاش های او انجام شده است. همچنین از طرح هایی از جمله گنجاندن نام  سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی یاد کرد و آن را دستاورد خویش قلمدا د نمود. رودی جولیانی از نزدیکان ترامپ و شهردار سابق نیویورک در این نشست خواستار تغییر رژیم ایران شد و اعلام کرد دولت ایالات متحده از گروهک تروریستی منافقین حمایت می کند. وی در نشست های سال های گذشته نیز در خصوص این سخن گفته بود که با اختیاراتی که دارد در مورد ایده تغییر رژیم در ایران سخن می گوید. وی گفت ما و شما (آمریکا و منافقین) دیدگاه مشترکی علیه ایران داریم.

 

تلاش برای همپیمانی کشورهای حاشیه خلیج فارس با منافقین در خصوص تغییر رژیم یکی دیگر از مسائلی بوده است که در چند سال اخیر شدیدا توسط منافقین و آمریکایی ها انجام شده است. در نشست سال گذشته منافقین جو لیبرمن که 24 سال در آمریکا سناتور بوده ، بیان داشت کشورهای عربی و آمریکا همراه شما (منافقین) هستند تا تغییر رژیم در ایران محقق شود. وی در اظهار نظری متهورانه بیان داشت خیلی زود شاید سال آینده این گردهمایی را در تهران برگزار می کنیم! مشابه چنین اظهاراتی را تام گرت نیز داشت. همین سخن را امسال جولیانی در نشست پاریس بیان کرد. این سخن از همان یاوه گویی هایی است که رجوی در تابستان 1367 در زمان عملیات موسوم به فروغ جاویدان که با رشادت فرزندان این ملت در عملیاتی بنام  مرصاد خنثی شد ، می باشد . در آن مقطع هم رجوی در آرزوی حضور در تهران گفته بود ظرف سه روز آینده در میدان آزادی جشن پیروزی برگزار خواهیم کرد.

 

مسئله هم پیالگی آمریکا و گروهک تروریستی همچون منافقین را بایستی در ناکامی هر دو در رسیدن به اهدافشان در خصوص ایران جستجو کرد. آمریکایی ها در سخنانی که در سال گذشته مطرح می کردند، به دنبال این بودند که به تعبیر برخی از تندروهای آمریکایی «کار ایران را تا زمستان 2018 تمام کنند» و «تغییر رژیم در همان سال اتفاق بیفتد»، اما نه تنها موفق به عملیاتی کردن آن نشدند، بلکه به صورت بسیار نامتعارفی و فارق از اخلاق سیاسی و دیپلماتیک خود را به صورت مستقیم روبروی مردم ایران قرار دادند و از برجام خارج شدند. خروج از برجام را بایستی در بستر ناتوانی در اعمال سیاست های واشنگتن در راستای تغییر رژیم ایران ارزیابی کرد. تندتر شدن لحن آمریکایی ها در نشست منافقین و نمایشی تر شدن این شوی سیاسی را می توان برآیندی از ناتوانی آمریکا در رسیدن به هدف کهنه ترامپ در خصوص تغییر ساختار سیاسی در ایران تحلیل کرد. خبرگزاری فارس


۱۳۹۷/۰۴/۱۱

مصطفی اسلامی

 
طبقه بندی: نوید نیوز،  فرانسه،  فرانسه ، مجاهدین،  حامیان اروپایی رجوی،  حامیان فرقه رجوی،  گروه تروریستی، 
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی