نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 25 تیر 1397
حسن حیرانی

اعلام جدایی حسن حیرانی از فرقه مجاهدین خلق در آلبانی
من حسن حیرانی دانشجوی ترم آخرمهندسی عمران كارشناسی ناپیوسته در سال 1382 با دوستم حسن شهباز در سفری به عراق با سازمان موسوم به مجاهدین برخورد كردیم كه البته به دلیل اینكه آن زمان شبكه های خبری و اجتماعی اینجور ماهیت این سازمان را برای مردم ایران افشا نكرده بود ، شناخت کافی از آن نداشتیم اما با تشویق دوستم كه از من بزرگتر بود و در دوران نوجوانی در فاز سیاسی سازمان مجاهدین را كمی می شناخت به اشرف رفتیم . در برخورد اول با محمد سادات دربندی و رفتن به موزه و غیره و صحبتهای رنگا رنگی كه می كردند و تهییج حس وطن پرستی و …… خلاصه تصمیم به ماندن گرفتیم مخصوصا كه آن اوایل بسیار كم تجربه بویدم و سازمان با اعلام زمانبندیهای كوتاه برای سرنگونی و نشان دادن در باغ سبز و … و اوهام سازی هایی ازجمله جذابیتهای آموزشهای سیاسی و چریكی و شعر و شعار و غیره چند سالی به همین منوال به كارهای بیگاری از جمله بنگال سازی و غیره گذشت تا شیش و هفت مرداد و غیره همین طور كه بحث خروج معرفتی شد كه انگار رفتن نامردی و تنها گذاشتن هموطن ایرانی است و …. كه این بحثها بی تاثیر هم نبود تا اینكه لیبرتی والنهایه آلبانی بعد از اعتصاب غذای صد روزه در لیبرتی من به قسمت سیاسی سازمان منتقل شدم و حدود كمتر از پنج سالی را در ستاد سیاسی كه توسط احمد واقب اداره می شد تحت امر بودم.

در طی چند سال اشرف و لیبرتی همیشه ابهامات پایه ای این دستگاه فكری كه نمود آن در تشكیلات خودش را نشان می داد كه نگاه به انسان علی رغم شعارها بیرون پسند تناقض بود و به مسئولین میگفتم ولی هردفعه بهم گفته میشد كه شما خواهر مریم و برادر مسعود را نمی شناسید كه چگونه هرگونه محدودیت فكری و روحی و روانی رو برای انسان ناقض ذات آفرینش میدونند و سازمان تو خارج اصلا اینجوری نیست این تنها و تنها به دلیل شرایط عراق كه باعث بوجود اومدن این شرایط شده و تشكیلات به این شكل شده و اشل وظرفیت پایین افرادی از جمله لایه ام جدید كه اردوگاهی هستند هم بی تاثیر نبوده و در خارج دیگه نیازی به این وضعیت نیست.
با مصامحه این را پذیرفتم گرچه این استدلال پر از تناقض بود به هرحال امید به آینده بهتر داشتم كه این اشكالات نخواهد بود تا اینكه به آلبانی آمدیم كه به مرور فهمیدیم كه آن حرفها و استدلالها پوچ و بیهوده بوده و ذات استبدادی این دستگاه به واقع برای همه مشخص شد از طرفی هم موضوع دیگر ی هم برای ما پیش آمد .حسن شهباز دوست من كه با هم اومدیم در آلبانی توسط من به خانواده اش وصل شد ما در طی سالیان گذشته تماسی با داخله نداشتیم چون هر دفعه بهانه ای آورده می شد یا ما را میترساندند كه رژیم اینكار را میكنه و اونكار رو میكنه . خلاصه ما در اثر این تماس با خانواده متوجه شدیم كه حسن شهباز كه در زمستان 86 تشكیلات بهش گفته بودند كه بیا زنگ بزن و خانواده خودت رو به اشرف دعوت كن خانواده اش در بهار 87 به اشرف آمده ولی درجلوی درب اشرف هم تهدید شده اند كه آمریكاییها میان دستگیرتون كنند از اینجا برین هر چه آنها قسم و آیه خوردند كه حسن از اینجا زنگ زده و خودش مارو دعوت کرده كه بهشون گفتند كه اگر هم بوده الان بریده رفته و خانواده حسن میروند و فردا برمیگردند و عكس منو نشون میدهند كه اینها باهم اومدند اگه پسر ما نیست لااقل به حسن حیرانی بگویید بیاد ما ببینیمش كه باز هم اونا میگویند نه اون هم نیست رفته كه اینا برمیگردند و به ما هم چیزی گفته نمیشه. مااین موضوع رو به تشكیلات گفتم به جواد خراسان حبیب رضایی اف مقر یوسف و… كه همه خودشان اول به بی اطلاعی و اون راه میزدند و چند ماهی ما را چرخاندند كه باید چك كنیم . بعد هم كه ما خیلی پا فشاری كردیم و اینها بهانه ای نداشتند گفتند حالا مگه چی شده موضوعی كه مال ده سال پیش بوده كه من به حبیب رضایی گفتم كه اینقدر بحث ف و فردیت میكنید چرا یك عذرخواهی از شما درنمیاد ؟ خلاصه این موضوع و به موازات آنهم زندان هارون الرشید كه بنام اشرف سه كه تمام این سازمان برای من زیر سوال رفت و مخصوصا امید به آینده روشن و رو گسترش و نه انقباض.
حسن از فرصت سیزده به در استفاده كرد و فرار كرد و به كمیساریا خودش رو معرفی كرد كه كل طرح این موضوع با مشورت و کمک خودم بود . بعد از رفتن حسن طبیعی بود كه من رفتم زیر مانیتورینگ خیلی از بچه ها میومدند از من سوال می كردند كه چی شد حسن شهباز فرار كرد كه من واقعیت رو براشون می گفتم كه در طی این یك هفته كه من این موضوع رو برای نفرات میگفتم و به گوش تشكیلات میرسید خب برایشان قابل تحمل نبود كه النهایه در غروب بیست فروردین منو صدازدند كه جواد خراسان و فائزه و افشین اف مقرمان بود كه گفتند در رابطه با اودوست خائنت موضع ات چیه ؟ كه من گفتم خائن شما هستید خیانت رو شما كردید كه نشست بهم ریخت و تهدید کردند. در عرض كمتر از ده دقیقه كار به جای باریك كشید که گفتم دیگر نمیخواهم اینجا بمانم و شما می خواهید من بین شرافتم و تشكیلات شما ، شما رو انتخاب كنم هرگز من شرفم رو نمیفروشم خلاصه در عرض بیست دقیقه نشست تعطیل شد خودشان هم فكر نمی كردند یك دفعگی بحث به اینجا بكشد.
فردا صبح هم ساعت نه صدایم زدنى احمد واقف بود كه یك حكم اخراج به دلیل شك امنیتی وتبانی درفرار یك خائن !! جلوی من گذاشتند . بعد هم وسایلم رو جمع كردند و دوساعت بازرسی كردند شب ساعت نه جلوی میدان اسكندر بیك مرا پیاده كردند كه رفتم هتل و صبح هم اومدم رمسا.
من از مدتی كه بیرون اومدم درد دلهایی كه افراد برام كردن در واقع روز به روز بیشتر وبیشتر به ذات كثیف و رذل این دستگاه فكری فاسد دارم پی میبرم و به عیان خیانت و بیشرافتی این جماعت تاجرهویت برایم آشکار شده است.
من حسن حیرانی جدایی خودم را از فرقه مجاهدین خلق اعلام میکنم و در راه افشای ماهیت این سازمان ضد ایرانی از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهم کرد.

حسن حیرانی
تیرانا ، آلبانی
.........................................

سایت نجات یافتگان در آلبانی - 23 تیر 1397طبقه بندی: اخبار،  نوید نیوز،  آلبانی، تیرانا،  جداشدگان از فرقه رجوی،  اعلام جدایی ، 
برچسب ها: حسن حیرانی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی