نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 21 مرداد 1397
اسناد منتشر شده ایندیپندنت از جنایات «جینا هاسپل» رئیس کنونی سازمان سیا در سال 2002 بر روی یک شهروند سعودی بوده که در زندانی محرمانه در تایلند صورت گرفته است.
در سال 2002 یک شهروند سعودی به نام عبدالکریم النشیری به اتحام فعالیت تروریستی توسط سازمان سیا دستگیر می شود و در زندانی محرمانه در تایلند او را مورد شکنجه قرار می دهند.

شکنجه هایی که عبدالکریم تحمل می کند به دو روش انجام میشده اولی القای غرق مصنوعی و دومی پرس دیوار بوده؛ در روش غرق مصنوعی یا القای حس خفگی با آب، بازجوها شخص بازداشتی را برهنه کرده، به یک تخته چوب می‌بندند و با قرار دادن ارتفاع سر پایین‌تر از ارتفاع پاها، پارچه‌ای بر سر و صورت فرد بازداشتی می‌بندند و با آب‌ریختن و خیس‌کردن پارچه بصورت متناوب، امکان نفس‌کشیدن فرد بازداشتی را از بین می‌برند. فرد بازداشتی با هر نفس به جای تنفس هوا، آب وارد مجاری ریه خود می‌کند اما چون سر پایین تر از بدن است ریه پر از آب نمی‌شود هر بار متحم احساس می کند که نفس های آخر را می کشد و در حال جان دادن است در صورتی که پس از چند لحظه دو باره به حیاط باز می گردد .

در روش پرس دیوار ، به گردن متهم قلاب بسته می‌شود و سپس از آن برای زدن یا فشار دادن او به دیوار استفاده می‌شود.

سیا در زمانی که از عبدالرحیم النشیری اعتراف می گرفت ،پس از هر با شکنجه او را در یک جعبه کوچک چوبی به زور می فشردند و در آنجا از او نگهداری می کردند ،نکته جالب و قابل تامل این ماجرا این است که در زمانه وقوع این اتفاقات توسط ناقضان حقوق بشر، جینا هاسپل رئیس آن زندان در تایلند بود و تمام این اتفاقات با هماهنگی او صورت می گرفت ،جینا هاسپل در دوره ترامپ به مقام ریاست سازمان سیا ارتقای شغل پیدا کرد.

ایندیپندتنت مدعی شد در زمانی که بازجویان سیا البشیری را شکنجه می کردند متوجه شدند که او اطلاعات زیادی در اختیار ندارد با این حال به دستور هاسپل به کار خود ادامه دادند. اسناد جنایات جینا هاسپل را یک نهاد غیر دولتی به نام سازمان آرشیو اسناد ملی آمریکا در دانشکده جورج واشنگتن،انتشار داده است .


دیده بان
طبقه بندی: اخبار،  نوید نیوز،  افشاگری،  حقوق بشر،  سخن روز،  آمریكا، 
برچسب ها: انتشار روش های شکنجه سیا، جینا هاسپل،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی