نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

خوشبختانه مطلع شدیم که سازمان کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل درخواست پناهندگی ایرانیان اسیر در دستان خطرناک ترین فرقه مذهبی موجود در خاورمیانه که نام سازمان مجاهدین خلق را یدک میکشد، به عنوان تقاضا های فردی پناهندگی و نه سازمانی و گروهی ، تحویل گرفته و براساس بیانیه منتشر شده به تاریخ 13 سپتامبر 2011 این سازمان عملاً پروسه بررسی و پذیرش پناهندگی این اسیران را آغاز کرده است.

 

ما فعالان حقوق بشر که پروسه آزادی این اسیران ایرانی را دنبال میکنیم به اطلاع میرسانیم که این افراد در سالیان گذشته به اسم مبارزه با حکومت ایران و به بهانه آزادی مردم فریب داده شده و همچون بردگانی در ازای دریافت میلیون‌ها دلار به حکومت صدام حسین فروخته شدند و سپس به فجیع ترین شکل ممکن استثمار گریده اند و دراین مسیر به شدید ترین شکل ممکن از ابتدایی ترین حقوق اولیه انسانی محروم بوده‌اند .

این عزیزان ، به عنوان ایرانیانی که خواستار رهایی و زندگی آزاد هستند سالیان درازی است که در چنبره توطئه های بین‌المللی همچون قربانیانی دست به دست گشته اند و سازمان مجاهدین به رهبری شخص رجوی تلاش داشته در بستر یک سکت مذهبی با شیوه‌های مدرن مغز شویی انان را استثمار کرده و زنان را مورد بهره برداری جنسی قرار دهد و بی‌ تردید مسئول اصلی‌ این شرایط شخص رجوی بوده و هست .

با توجه به شناخت عمیق ما از سازمان مجاهدین خلق و همچنین بررسی پروسه دردناک افراد اسیر در آن توجه مسئولین کمیساریای پناهندگی سازمان ملل را به نکات زیر جلب میکنیم :

1ـ قبل از همه بایست این افراد از ظرفی که آنان را محصور کرده و اسیر ساخته جدا نمود تا در شرایطی مناسب قادر به تصمیم گیری آزادانه باشند. یعنی نمی توان مدعی بود که افراد مستقر در کمپ عراق جدید بطور انفرادی درخواست پناهندگی شان از طرف سازمان دنبال می شود، ولی در عین حال در همان فضای بسته کمپ عراق جدید و تحت سیطره رهبری یک گروه تروریستی اسیر باشند . این عملا یک پارادوکس اخلاقی و حقوقی می باشد.

2 ـ در تشریح پاراگراف بالا ، این افراد که درخواست پناهندگی خود را بطور انفرادی به کمیساریای عالی پناهندگان ارائه نموده اند ، باید به مانند هر پناهنده ای در هر نقطه جهان طبق قوانین کشور میزبان به کمپ های پناهندگی امن در آن کشور منتقل شوند و حفاظت و امنیت آنها را نیز دولت عراق و نهادهای بین المللی تامین کنند. چرا که قاعدتا به نظر می رسد هیچ دولتی نمی تواند درخواست پناهندگی یک فرد را در عین حال که همزمان در مقر یک گروه تروریستی مستقر باشد، مورد بررسی و ارزیابی عادلانه و دقیق قرار دهد.

3 ـ همانطور که مطلع هستید دولت عراق مصوبه قانونی دارد که باید تا پایان سال 2011 کمپ عراق جدید ( اشرف سابق ) را منحل کند. بنابراین ما برای تسریع حقوق افراد اسیر در کمپ عراق جدید تاکید می کنیم که برچیده شدن و انحلال اشرف و بررسی درخواست پناهندگی افراد ، باید به موازات هم حرکت کنند و افراد بعد از انحلال اشرف در کمپ های پناهندگی دولت عراق مستقر و منتظر پاسخ پناهندگی شان از طرف سازمان ملل متحد باشند تا یک کشور پناهنده جو آنها را بپذیرد.

4 ـ برخورد مناسب با افراد مزبور باید همچون بیمارانی باشد که سالیان درازی است حتی از مَحبت پدر و مادر و عزیزان خود بدور بوده و همسران و فرزندان آنان به زور از آنان گرفته شده است و سال ها برای جدایی از فرقه مجاهدین خلق در یک کشاکش درونی گرفتار بوده اند.

5 ـ در بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان بدرستی و همانطور که بارها دولت عراق تأکید داشته نام این پادگانی که هدیه صدام حسین به رجوی بود با نام جدید آن ( عراق جدید ) به رسمیت شناخته شده است که این موضوع برای رهبری سازمان مجاهدین بسیار گران آمد و به همین دلیل آن را باج دادن کمیساریای عالی پناهندگان به مزدور مالکی ( دکتر ماللکی نخست وزیر منتخب و قانونی دولت عراق ) دانسته است. ما نگرانی خود را از چنین نگرشی توسط رهبری مجاهدین خلق اعلام می کنیم.

6 ـ لازم به یادآوری است که هفته گذشته پس از انتشار بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان فعالین حقوق بشر منتقدین این سازمان هشدار داده بودند که مجاهدین به هر وسیله ممکن و با سنگ اندازی مانع اجرای بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان میشوند و مریم رجوی همسر رهبر این گروه در فرانسه بیانیه داده که :

"... ما ا جازه نمیدهیم خط مالکی وبارزانی مزدور تحت عنوان مصاحبه با تک تک افراد خط حکومت ایران پیش برود ...." و در ادامه این تلاش‌های مزبوحانه میگوید" . کلیه افراد مجاهدین می بایست با هلیکوپتربرای مصاحبه برده شوند..."و این به این مفهوم است که برای مصاحبه اسیران در بند این سازمان حداقل 7هزار سورتی پرواز برای رفت و برگشت و انجام مصاحبه‌ها صورت گیرد وهمه این ها بخشی از موانع و مشکلاتی است که برای عدم اجرای طرح کمیساریای عالی پناهندگان توسط بالاترین مراجع این سازمان بوجود می آید .

7 ـ همچنین بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان به صراحت تأکید میکند به رسمیت شناختن پناهندگی گروهی و سازمانی را مناسب تشخیص نمیدهد و آن را راهنمای عمل سازمان ملل متحد منطبق نمیشناسد و اشاره میکند که آنرا در مورد گروه هایی که سابقه فعالیت مسلحانه داشته باشند به اجرا میگذارد. اما این موضوع نیز مورد توهین و اتهام به فرقه مجاهدین خلق به کمیساریای عالی پناهندگان شده است.

عکس العمل رهبری فرقه مجاهدین ، اشاره شده در پاراگراف شماره 5 و 6 و 7 و موجب نگرانی شدید فعالین حقوق بشر می باشد، زیرا که تصور می کنیم که رهبری سازمان مجاهدین سنگ اندازی های خود را برای عدم خروج از این بن بست آغاز کرده است.

در پایان تشکر خود و گروهی از فعالین حقوق بشر و خانواده هایی که فرزندانشان در کمپ عراق جدید اسیر هستند را به خاطر تلاش هایتان به شما اعلام می کنیم.

کانون ایران قلم

10/07/90
طبقه بندی: نجات یافتگان،  نامه خانواده ها ،  نقض حقوق اعضاء، 
برچسب ها: نامه، ایران قلم، ژنو، کمیساریا، پناهندگان، اشرف،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی