نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... هفته گذشته پس از انتشار بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان فعالین حقوق بشرومنتقدین این سازمان هشدار داده بودند که مجاهدین به هر وسیله ممکن و با سنگ اندازی مانع اجرای بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان میشوند ومریم رجوی سرکرده این فرقه برای لوس کردن و عقب نماندن تحولات پرشتاب که نهایتاً به جمع آوری باقیمانده تشکیلات این سازمان در عراق می‌انجامد در فرانسه گفته بود که : " ...ما اجازه نمیدهیم خط مالکی وبارزانی مزدورپیش برود که تحت عنوان مصاحبه با تک تک افراد خط حکومت ایران پیش را ببرد ... " و درهمین راستا موانع بسیاری پیش پای کمیساریای پناهندگی گذاشته بودند از جمله اینکه باز همین مریم گفته بود که : " …کلیه افراد مجاهدین می بایست با هلیکوپتربرای مصاحبه برده شوند..."و ...

                             

 

ایران قلم، دوم اکتبر 2011
مهرداد ساغرچی:
عنوان اولین سوال می خواستم دلیل حضور شما و دیگر اعضای سابق مجاهدین را دراجلاس سالانه کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد جویا شوم ؟

روح الله تاجبخش:
بله ، همانطور که می دانید حدود 10 روز قبل بطور رسمی کمیساریای پناهندگی سازمان ملل طی یک بیانیه رسمی درخواست پناهندگی اعضای در پادگان اشرف را پذیرفت و به این ترتیب یک پروسه حقوقی برای دریافت پناهندگی بریا این ا سیران آغاز شده است و این در‌واقع یک پیروزی بزرگ برای جدا شدگان از این سازمان و همچنین فعالین حقوق بشر است .
از سوی دیگر وضعیت افراد ساکن در اشرف بسیار بحرانی است و از ابتدائی ترین حقوق انسانی خود محرومند و فرقه رجوی نیز با فشار های مضاعف تشکیلاتی از یک طرف و سنگ اندازی در مسیر مصاحبه انفرادی این افراد توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان مل به طرق مختلف اشکال تراشی میکند لذا ما شرایط را بویژه که همزمان با تشکیل اجلاس سازمان ملل است را مناسب تشخیص داده تا از حقوق این افراد در جمع فعالان وروشنفکران و تصمیم گیرندگان جهانی بازگو کنیم .
خواست ما البته در این رابطه حمایت از این بیانیه و همچنین تصمیم دولت عراق مبنی بر خروج فرقه مجاهدین از عراق و انحلال کمپ اشرف تا پایان سال ۲۰۱۱ و نیز حمایت از بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان در راستای به رسمیت شناختن پروسه پذیرش پناهندگی فردی و نه جمعی و سازمانی افراد به اینجا آمده ایم .

مهرداد ساغرچی:
فکر می کنید دلیل اینکه سران فرقه رجوی بویژه مسعود و مریم رجوی با پناهندگی فردی افراد مخالفت می کنند چیست ؟ چرا اصرار داشتند و دارند که باید پناهندگی گروهی و سازمانی به آنها داده شود؟

روح الله تاجبخش:
هفته گذشته پس از انتشار بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان فعالین حقوق بشرومنتقدین این سازمان هشدار داده بودند که مجاهدین به هر وسیله ممکن و با سنگ اندازی مانع اجرای بیانیه کمیساریای عالی پناهندگان میشوند ومریم رجوی سرکرده این فرقه برای لوس کردن و عقب نماندن تحولات پرشتاب که نهایتاً به جمع آوری باقیمانده تشکیلات این سازمان در عراق می‌انجامد در فرانسه گفته بود که : " ...ما اجازه نمیدهیم خط مالکی وبارزانی مزدورپیش برود که تحت عنوان مصاحبه با تک تک افراد خط حکومت ایران پیش را ببرد ... "
و درهمین راستا موانع بسیاری پیش پای کمیساریای پناهندگی گذاشته بودند از جمله اینکه باز همین مریم گفته بود که : " …کلیه افراد مجاهدین می بایست با هلیکوپتربرای مصاحبه برده شوند..."و این به این مفهوم است که برای مصاحبه اسیران در بند این سازمان حداقل 7هزار سورتی پرواز برای رفت و برگشت و انجام مصاحبه‌ها صورت گیرد وهمه این ها بخشی از موانع و مشکلاتی است که برای عدم اجرای طرح کمیساریای عالی پناهندگان توسط بالاترین مراجع این سازمان بوجود می آید.
به نظر من دو عامل دلیل این مخالفت هست اول اینکه مصاحبه انفرادی در محلی که امنیت فکری برای افراد فراهم باشد امکان خروج را بسیار راحت تر میکند و این موضوعی است که فرقه به هیچ قیمت نمیخواهد ان را بپذیرد و دیگر این که به دلیل امکان حضور سرکرده خائن و فراری فرقه مسعود ، در اشرف ، نگرانی برای جان او و دیگر سرکردگان جنایتکار تشکیلات وجود دارد . در مورد اینکه چرا این فرقه ادعای گرفتن پناهندگی سازمانی و گروهی دارد، دلیل آن واضح است که به عنوان وکیل و و وصی افراد از جانب آنها تصمیم گیری کند و بقای فرقه را حفظ کند، چیزی مشابه وضعیتی که در زمان حاکمیت صدام حسین وجود داشت.

مهرداد ساغرچی:
خوب شما خودتان شاهد بودید که بلافاصله جماقداران مجاهدین آن هم در خاک اروپا و جلوی مقر اروپایی سازمان ملل در شرایطی که بحث حقوق بشر و اسارت افراد مطرح است تلاش کردند مانع این روشنگری ها شوند به نظر شما چرا ؟ مگر چه میگویید که این فرقه تاب تحمل آن را ندارد؟

روح الله تاجبخش:
ببینید مجاهدین در عمل به تبیعت و آموزش‌های گرفته شده از جانب رهبرانشان نشان داده‌اند که هرگز سر سازگاری با بیان آزاد افکار و عقاید و دیگراندیشان و منتقدان ندارند حرف آنان تنها ترور شخصی و فیزیکی و در ساده‌ترین شکل آن چماقداری برای سرکوب افراد است . دایره این موضوع از مقر مسعود رجوی در عراق آغاز و امتداد آن تا مقر مریم رجوی درفرانسه و تمامی کشورهای اروپایی گسترده است ، آنان با آزادی افکار و بیان نظرات از بنیاد مخالفند و تجربه 10 سال گذشته بویژه در سالن فیاپ فرانسه تا برهم زدن سخنرانی و جلسات دیگر گروهها بیان روشنی است از عمل‌کرد و اندیشه آنان.

مهرداد ساغرچی:
مهمانان اجلاس و کسانی که به این اجلاس رفت و آمد داشتند برخوردشان با شما چگونه بود؟

روح الله تاجبخش :
اعضای شرکت کننده در اجلاس بسیار استقبال میکردند وبا توجه به اینکه دوستان ما به تمام سوالات آنها با دقت و حوصله جواب میدادند تحت تاثیر افشاگری ها ی ما قرار گرفتند و از طرف دیگر نهادهای بین المللی نیز قول های مساعدی جهت پیگیری مسئله دادند که قابل توجه بود. 

مهرداد ساغرچی:
اما مزدوران و چماقداران سازمان هم بیکار ننشستند سعی کردند با فیلم‌برداری ویا گرفتن عکس شما را ترسانده و یا برای برنامه‌ریزی های آینده خودشان از جمله در صورت شکست کامل در عراق اقدام به حذف فیزیکی افراد و مخالفان شان درا روپا کنند آیا شما در این رابطه اقدامی کرده اید؟

روح الله تاجبخش:
بله این مسئله برای ما تازگی ندارد ، واقعیت این است که سازمانی که مبنای تبلیغات خودش را بر فریب و دروغ بنیان گذاشته بسیار طبیعی است که تاب روشنگری منتقیدنش را نداشته باشد چرا که سالهاست که سازمان مجاهدین به یک فرقه مافیایی تبدیل شده است که تحمل هر گونه دیگراندیشی و صدای مخالف را ندارد وهمچنین بدلیل وجود جو سرکوب و خشونت نهادینه شده دراین فرقه حتی در مهد آزادترین کشورهای جهان و در مقابل مقر ملل متحد نیز دست از چماقداری و سرکوب مخالفان بر نمی دارد و این تاسف انگیز است اما خوشبختانه با خویشتنداری دوستان و دخالت به موقع پلیس ژنو که به خوبی با شیوه های این فرقه آشناست این مسئله حل شد و حتی برای ما محلی را مشخص کردند که افشاگری هایمان را ادامه بدهیم.

مهرداد ساغرچی:
در پایان اگر صحبتی هست بفرماید.

روح الله تاجبخش:
خواهش میکنم ، البته شرح دیدار های ما با نهاد های حقوق بشری و فعالیت هایمان در روزهای آینده به اطلاع علاقمندان میرسد اما واقعیتی که هست اینکه فرقه رجوی باید بداند که نمیتواند افراد را علیرغم میل درونی شان تا همیشه در زندانهایش نگاه دارد و ما نیز به عنوان اعضای سابق سازمان حتی لحظه ای از فعالیت برای آزادی دوستان دربندمان و افشاگری بر علیه این فرقه ضد انسانی کوتاه نخواهیم نشست.

10/07/90
طبقه بندی: مصاحبه،  کنفرانس جداشده ها، 
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی