نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

رجوی تحت فشار امریکا برای اعلام انحلال فرقه ؛ میامی هرالد گزارش داده است به نظر می رسد که سازمان مجاهدین خلق در آستانه پذیرش درخواست ماه ژوییه جیمز جفری، سفیر ایالات متحده است که خواهان انحلال شاخه نظامی این سازمان شده بود ...

                                                         


 

رادیو صدای امریکا، هفتم اکتبر 2011

بنا به گزارش رسانه های بین المللی، بیش از سه هزار تن از اعضای مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف در «کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد» پرونده پناهندگی تشکیل داده اند.

«کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد» طی هفته جاری اعلام کرد که پرونده پناهندگی ۳۲۰۰ تن از ساکنان اردوگاه اشرف، واقع در شمال بغداد را مورد بررسی قرار خواهد داد.

دولت عراق تهدید کرده است تا بیش از ۳۸۰۰ عضو سازمان مجاهدین خلق را که طی سه دهه گذشته در اردوگاه اشرف، در خاک این کشور اقامت داشته اند را تا پایان سال میلادی از این کشور اخراج کند.

اعضای سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف پس از تهاجم نظامی ایالات متحده به عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی، خلع سلاح شدند و فعالیت ها و تردد آن ها به خارج از اردوگاه تحت نظارت نیروهای آمریکایی مستقر در عراق قرار گرفت.

روزنامه میامی هرالد در گزارشی در این مورد نوشته است اقامت اعضای سازمان مجاهدین خلق در عراق یکی از ناخوشایندترین معضلات بین المللی دوران صدام حسین، دیکتاتور پیشین این کشور بوده است و خروج اعضای این سازمان مخالف دولت جمهوری اسلامی ایران از خاک عراق می تواند راه را برای از میان برداشتن این مشکل هموار کند.

این روزنامه به نقل از یک دیپلمات غربی که نخواست نامش فاش شود، نوشته است «این اقدام قدم بسیار مثبتی قلمداد می شود».

«کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد» روز ده مهر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد با وجودی که رسیدگی کمیسیون به پرونده پناهندگی این اعضای مجاهدین خلق در اردوگاه اشرف مستلزم جدایی این افراد از این سازمان نیست، اما رسیدگی به پرونده پناهندگی آن ها صرفاً به صورت فردی انجام خواهد شد و وضعیت این افراد در قالب یک گروه بررسی نخواهد شد.

میامی هرالد می نویسد با وجودی که سازمان مجاهدین خلق تا همین اواخر با بررسی پرونده اعضای خود در اردوگاه اشرف به صورت فردی در «کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد» مخالفت کرده بود، اما رهبران این سازمان در اواخر ماه اوت و در پی مذاکره با استروان استیونسون، نماینده محافظه کار پارلمان اروپا و آنتونیو گوترس، کمیسر عالی «کمیسیون عالی سازمان پناهندگان سازمان ملل متحد» در ژنو موضع خود را تغییر دادند.

یک دیپلمات غربی به این روزنامه آمریکایی گفته است که «کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد» از دولت عراق خواسته است تا تخلیه اردوگاه اشرف از اعضای سازمان مجاهدین خلق از خاک این کشور را شش ماه به تعویق بیاندازد.

شاهین قبادی، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق در پاریس به خبرنگار این روزنامه آمریکایی گفته است که «همه ساکنان ( اردوگاه ) اشرف، از جمله رهبری ( سازمان ) درخواست پناهندگی کرده اند و فقط افرادی که گذرنامه و مدارک مورد نیاز برای سفر به یک کشور سوم را دارند و یا بیماران بستری در بیمارستان، از این امر مستثنی هستند.

میامی هرالد گزارش داده است به نظر می رسد که سازمان مجاهدین خلق در آستانه پذیرش درخواست ماه ژوییه جیمز جفری، سفیر ایالات متحده است که خواهان انحلال شاخه نظامی این سازمان شده بود.

یک مقام سفارت ایالات متحده گفته است دیپلمات های آمریکایی در عراق هنوز این درخواست را مورد تایید قرار نداده اند و در انتظار سازمان پناهندگان سازمان ملل هستند تا طرح خود برای بررسی پرونده های این افراد را ارائه کند.

دولت عراق هنوز در مورد این خبر اظهارنظر رسمی ارائه نکرده است.

نیروهای عراق در ماه آوریل طی یک عملیات نظامی به اردوگاه اشرف حمله کردند و در این حمله خونین، ۳۵ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق کشته شدند.

سازمان مجاهدین خلق در فهرست سازمان های تروریستی ایالات متحده و کانادا قرار دارد و این در حالی است که رهبران و هواداران این سازمان در آمریکا، کانادا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی با رایزنی های جدی درصدد خارج کردن نام مجاهدین خلق از فهرست گروه های تروریستی هستند.


       (ادامه عملیات تروریستی فرقه تحت حمایت امریکا بعد از خلع سلاح)

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخراج مجاهدین از عراق ،  آمریکا ، فرقه مجاهدین،  یونامی U N،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: اشرف، پناهنده، سازمان ملل،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی