نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390

"دنیای تخیلی زنبورهای كارگر ماده" این تعبیر الیزابت روبین روزنامه نگار نیویورك تایمزاز پادگان اشرف در عراق است.در هفته های اخیر این دنیای خیالی مورد توجه برخی رسانه ها قرار گرفته است.سرنوشت سه هزار تن ساكنان این پادگان از سال 2003 و سقوط صدام حسین همواره موضوعی بحث بر انگیز و پیچیده بوده است.اما چرا چنین پیچیدگی درباره آینده ساكنان گرفتار اشرف وجود دارد؟

                                         

 


نخست باید بدانیم كه پادگان اشرف چگونه مكانی است؟ تازه ترین توصیفی كه درباره اشرف ارائه شده است در مقاله خانم الیزابت روبین در آگوست 2011 آمده است. ایشان همچنین در سال 2003 پس از دیدارش از پادگان اشرف مقاله مبسوطی با عنوان "فرقه رجوی" نوشت كه كماكان یكی از معتبرترین منابع درباره مجاهدین خلق تلقی می شود. وی درمقاله اخیر تشریح می كند : همه جا زنانی می دیدم كه لباسهای كاملا یك شكل پوشیده بودند. یونیفورم های خاكی ، روسری های لجنی و كامیون هایی را به عقب و جلو می راندند و دوباره در حالتی مدهوشانه از نو شروع می كردند، گویی در یكی از كارخانه های چین مائوئیست هستند. من با دهها زن جوان ملاقات كردم كه در دهان تانك ها دفن شده و تند وتند با موتورها ور می رفتند. دخترها یكی یكی به نزد من می جستند تا داستان تغییر شكلشان از نوع بشر به محراب دارهای خانم رجوی را بازگو كنند.
جامعه بین الملل چگونه می تواند موضوع پیچیده پادگان اشرف را حل كند؟ پادگانی كه در آن كیش شخصیتی رجوی پایگاه و نیروی انسانی خود را حفظ كرده است.
به گزارش رویترز اتحادیه اروپا به تازگی یك دیپلمات بلند پایه بلژیكی را جهت همكاری با سازمان ملل ، عراق و دیگر نهادها تعیین كرده است تا به حل مسئله سه هزار مخالف حكومت ایران كه در كمپ اشرف هستند كمك كند.
ژان درویت ، سفیر سابق بلژیك در اتحادیه اروپاست كه به عنوان مشاور كاترین اشتون رئیس كمیته روابط خارجی اتحادیه در امور كمپ اشرف عمل خواهد كرد.
مقامات بین المللی باید بدانند كه چالش های آنها تا روزی كه سران مجاهدین به اعضا اجازه ندهند كه برای آینده خود تصمیم بگیرند ، ادامه خواهد داشت و متاسفانه آن روز معین نیست. چند روز پیش باربارا اسلاوین خبرنگار آی پی اس گزارش كرد كه وینسنت كوچتل ، نماینده واشنگتن در كمساریای عالی پناهندگان در سازمان ملل متحد گفته است كه ده روز پیش به توافقاتی با وكیل قانونی مجاهدین خلق در لندن دست یافته اند.
وی به آی پی اس گفت: انها با مصاحبه انفرادی موافقت كرده اند.ما پیشنهاد یك مكان جایگزین در نزدیكی اشرف را داده ایم .
خبر به نظر خوبی است چرا كه سران سازمان تاكنون همواره پیشنهادهای اینچنینی را رد كرده اند از جمله پیشنهاد مقام آمریكائی ، لاورنس باتلر ، را در چند ماه گذشته مبنی بر انتقال اعضاء به مكانی دورتر از مرز ایران را نپذیرفته اند. باربارا اسلاوین هم یادآوری می كند:
"درگذشته رهبری مجاهدین خلق از اجازه دادن به بیشتر ساكنان كمپ اشرف برای تقاضای پناهندگی یا صحبت كردن با نمایندگان كمساریای عالی پناهندگان بدون حضور مسئولان مجاهدین خلق سر باز زده است."
اعضای مجاهدین خلق كه در حال حاضر در كمپ اشرف به مانند گروگان نگه داشته می شوند ، سزاوار ترحم و همدردی هستند. جامعه بین الملل باید نگران سرنوشت آنها باشد چرا كه عملا آنها هیچ نماینده ای ندارند و سران مجاهدین هرگز صدای واقعی آنها را به گوش نهادهای بین المللی نخواهند رساند. چنانچه درگزارش رند RAND می خوانیم ، نزدیك به هفتاد درصد اعضای مجاهدین، بر خلاف میلشان در كمپ نگه داشته می شوند.
در مثلث مجاهدین – عراق – جامعه بین الملل ، حكومت عراق نقش خطیری بازی می كند چرا كه سازمان بیش از سی سال است كه بخشی از خاك سرزمینش را اشغال كرده است . طی یك ماه گذشته مقامات عراقی مواضع محكمی علیه حضور مجاهدین در عراق گرفته اند. هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق در دیدارش با كاترین اشتون ، عنوان كرد كه حكومتش متعهد است كه تا پایان سال جاری میلادی پادگان اشرف را منحل كند.
مقامات و مردم عراق شدیدا مخالف حضور نیروهای خارجی در كشورشان هستند. نخست وزیر سابق عراق ، ابراهیم جعفری نیز كه اكنون رهبر ائتلاف شیعیان است اعلام كرد احكام قضائی برای تعدادی از اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق صادر شده است . وی تاكید كرد كه حضور آنها در عراق غیر قانونی است.
نكته بدیهی این است كه عراق دیگر برای مجاهدین جای مناسبی نیست و شاید به همین دلیل است كه سران سازمان این بار مرعوب تهدیدهای دولت عراق شده اند و بالاخره پذیرفته اند كه به ساكنان اجازه دهند تا تقاضای شرایط پناهندگی كنند و به صورت انفرادی مورد مصاحبه قرار گیرند. با این وجود ، اتخاذ چنین خط مشیی از سوی سران فرقه عجیب به نظر می رسد . اسلاوین به درستی حقیقت سران مجاهدین خلق راتوصیف می كند : " رهبران مجاهدین اصرار دارند كه ترور را كنار گذاشته اند و اكنون حامی حكومتی دموكراتیك در ایران هستند. اما ادبیات آنها هنوز رهبرشان مریم رجوی را مركز كیش شخصیتی شان تلقی می كند. مكان اختفای همسر خانم رجوی (مسعود) كه گروه را به تبعید كشاند نیز نا معلوم است.
با فرض اینكه به اعضای مجاهدین شرائط پناهندگی اعطا شود كدام كشور حاضر به پذیرفتن آنهاست؟
آقای وینسنت كوچتل به آی پی اس می گوید "چالش ما یافتن كشورهایی است كه آنها را بپذیرند . احتمال اینكه آنها بتوانند در عراق بمانند بسیار محدود است".
در عین حال ، مجاهدین كماكان در فهرست سازمان های تروریستی وزارت خارجه آمریكاست و قوانین آمریكا ورود آنها به كشورش را ممنوع می داند. همچنین كشورهای اروپائی زیاد مشتاق پذیرفتن اعضای یك فرقه كه آموزشهای نظامی دیده اند و دست كم در ظاهر خود را وقف رهبر و هدف سازمان كرده اند نیستند.
تصور كنید همه شرایط بالا فراهم شود، اعضای سازمان مجاهدین خلق شرایط پناهندگی بگیرند یا بتوانند به دلخواه خود به ایران و نزد خانواده شان باز گردند یا در كشور سومی اقامت گزینند، چه بر سر همه آن سالهای شستشوی مغزی و نشست های انتقادی و خود انتقادی و آموزه های برادر مسعود خواهد آمد؟ چه بر سر ماهیت و موجودیت مجاهدین خلق خواهد آمد؟ آیا بدون ظرف ایدئولوژیكی به نام اشرف می توان سه هزار نفر عضو را همچنان تحت كنترل سیستم مغز شوئی رجوی ها داشت یا باید فاتحه رجوی و سازمانش را خواند؟
مزدا پارسی

منبع:  انجمن نجات مرکز فارس

دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۰
طبقه بندی: نجات یافتگان،  اشرف، لیبرتی، پایگاه تروریستی مریم، كمپ آلبانی، 
برچسب ها: اشرف، زندان اسرا، اعضاء،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی