نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

منافقان در آن زمان تمام نامه‌هایی که بین اسرا و خانواده‌هایشان نگارش می‌شد، می‌خواندند و با کم و زیاد کردن مطالب نامه‌ها، جنگ روانی برای آنها ایجاد می‌کردند...

                             

 

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، محمد‌باقر علیئی دکتری خود را در آمریکا گرفت اما بعد از پایان تحصیلاتش برای خدمت به مردم میهنش به ایران بازگشت. وی که اکنون مفتخر به جانبازی انقلاب اسلامی است در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در سن 28 سالگی به جبهه می‌رود و 13 ماه و 9 روز در جبهه‌ها بر دشمن تاریک‌اندیش تاخت تا اینکه در عملیات رمضان به اسارت رژیم بعثی عراق درآمد.

علیئی به مدت 9 سال، طعم تلخ اسارت را در اسارتگاه‌های «موصل 1، 2، 3، رمادی، عنبر، صلاح‌الدین 5 و بین‌القفسین» چشید تا اینکه 5 شهریور 1369 سربلند از امتحان الهی به ایران اسلامی بازگشت. این آزاده دوران دفاع مقدس امروز با تجربیات زیادی از دوران اسارت و خاطره‌هایی از خدمات درمانی به اسرا، در کسوت یک پزشک به مردم کشورش خدمت می‌کند.

وی با ذکر خاطراتی از نقش منافقان در افزایش مشکلات اسرای ایرانی در اسارتگاه‌های عراق در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: همانطور که در حملات و بمباران‌های ارتش بعث عراق، گروهک‌های ضدانقلاب و منافقین اطلاعاتی را در اختیار دشمن قرار ‌دادند، در ادامه خیانت‌های خود در اسارتگاه‌های عراق به بازجویی از اسرا، شناسایی و شکنجه آنها می‌پرداختد و گاهی در محتوای نامه‌های اسرا دست می‌بردند؛ منافقان در آن زمان تمام نامه‌هایی که بین اسرا و خانواده‌هایشان نگارش می‌شد، می‌خواندند و با کم و زیاد کردن مطالب نامه‌ها، جنگ روانی برای آنها ایجاد می‌کردند.

* القا بی‌مهری در مکاتبات اسرا و خانواده‌هایشان

این جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس بیان کرد: با توجه به تسلط منافقان به زبان فارسی، اگر پیام سیاسی یا خبری از وضعیت اسارتگاه‌های عراق در نامه‌های اسرا به خانواده‌هایشان نوشته می‌شد، آن را حذف می‌کردند و در نامه‌های خانواده‌های اسرا که از ایران برای اسرا ارسال می‌شد، دخل و تصرف می‌کردند.

وی افزود: این جریان ادامه داشت تا اینکه قرار شد یک کمیسیون مشترک پزشکی به ایران بروند؛ یکی از آنها روحانی بود که وقتی می‌خواست به ایران برود به او سفارش کردیم موضوع نامه‌های فرستاده شده را پیگیری کند که در نتیجه متوجه شدیم، منافقان نامه‌های اسرا را برای ایجاد تشنج فکری و روانی سانسور می‌کردند؛ در این موضوع نیز منافقان به اهداف پلید خود دست نیافتند.

علیئی خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه منافقان در نامه‌ خانواده یک اسیر، دست برده و نوشته بودند "همسرت از زندگی خسته شده و می‌خواهد طلاق غیابی بگیرد" یا در نامه‌ای که قرار بود به خانواده یک اسیر برسد نوشته بودند "شما را آزاد گذاشتیم؛ بروید و طلاق بگیرید". این موضوعات در دوران اسارت برای آزادگان و خانواده‌هایشان خیلی گران تمام می‌شد و اثرات روانی داشت.
یکی از اسرا در نامه‌ای برای خانواده نوشته بود، «به پدربزرگ سلام برسانید» منافقان پس از پیگیری، صاحب نامه را به شدت شکنجه می‌کردند و دلیلشان این بود که منظور شما از پدربزرگ، امام خمینی (ره) است.

* همکاری صلیب‌سرخ با عراق و منافقان و شکنجه اسرای ایرانی

وی بیان کرد: بارها شاهد بودیم حدود دو هفته بعد از اینکه بین اسرا و خانواده‌هایشان نامه‌هایی از طریق صلیب سرخ رد و بدل می‌شد، نیروهای عراقی با مراجعه به اسارتگاه، تعدادی از افراد را با نام و مشخصات کامل فرا می‌خواندند؛ بعد از بیرون رفتن این افراد از داخل اسارتگاه در هر نیم‌ متری یک سرباز عراقی با باتوم ‌در کانال مرگ ایستاده بود؛ زمانی که آزاد‌ه‌ای از بین آنها عبور می‌کرد، او را همراه با کتک زدن به سوی یکدیگر پرتاب می‌کردند تا آن آزاده به دفتر فرمانده عراقی می‌رسید.

این جانباز و آزاده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در آنجا، فرمانده اسارتگاه نامه اسرا را که برخی جملات به عربی ترجمه شده بود را نشان می‌داد و همانجا یک سرباز، آماده شکنجه اسرا بود؛ این موضوع نخستین اقدام منافقین در اسارتگاه‌های عراق بود. ضمن اینکه منافقین با هماهنگی سربازان عراقی با شکنجه‌های سخت از جمله آویزان کردن با کتف از سقف و فلک کردن و تهدید و زندانی کردن اسرار را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند.

* دعوت ابریشم‌چی از اسرای ایرانی برای نجات یافتن از اسارتگاه‌های عراق
طبقه بندی: افشاگری،  ایران ستیزی، 
برچسب ها: منافقین، جاهدین، نامه، اسرا، صدام، خیانت، جنایت، جنگ، رجوی، نقض حقوق بشر،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی