نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 28 مهر 1390

برخی رسانه‌های عراقی از رسوایی جدید شرکت آمریکایی بلک واتر در عراق و نقش آن در ربودن 14 بالگرد نظامی و 25 جنگنده میگ پس از تجاوز واشنگتن به عراق در سال 2003 خبر دادند.

                                         

 

 این بالگردها هنوز استفاده نشده بودند و در آشیانه‌های خود قرار داشتند که شرکت بلک واتر آنها را سرقت کرد و به نصف قیمت فروخت.
برخی رسانه‌های عراقی از رسوایی جدید شرکت آمریکایی بلک واتر در عراق و نقش آن در ربودن 14 بالگرد نظامی و 25 جنگنده میگ پس از تجاوز واشنگتن به عراق در سال 2003 خبر دادند.
به گزارش «فارس» به نقل از خبرگزاری "النخیل"، یک منبع آگاه اعلام کرد که شرکت آمریکایی و امنیتی "بلک واتر" پس از ورود به عراق در پی تجاوز آمریکا به عراق در سال 2003 و سرنگونی رژیم دیکتاتور صدام، 39 فروند جنگنده عراقی را به سرقت برده است و پس از توافق با ارتش آمریکا 25 جنگنده میگ و 14 بالگرد نظامی رژیم صدام به طور سری از عراق خارج کرده است.
این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: این بالگردها هنوز استفاده نشده بودند و در آشیانه‌های خود قرار داشتند که شرکت بلک واتر آنها را سرقت کرد و به نصف قیمت فروخت.
از سوی دیگر "حاکم الزاملی" عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که پرونده ربوده شدن این جنگنده‌ها در این کمیسیون در حال پیگیری است و برخی از کسانی که خود دارای پرونده فساد هستند تلاش دارند تا این پرونده را مسکوت باقی گذارند.
نیروهای شرکت امنیتی بلک واتر در سپتامبر 2007 با تیراندازی بی هدف بسوی شهروندان عراقی در میدان "النسور" (غرب بغداد) 14 نفر را به قتل رساندند و 18 نفر را مجروح کردند.
شرکت بلک واتر که از سال 2003 تحت عنوان تامین امنیت سفارت آمریکا در عراق مشغول بود، از سال 2008 با تصمیم دولت عراق از این کشور اخراج شد.
شرکت "تریپل کانوپی" اکنون صدها تن از کارمندان سابق شرکت بلک واتر را استخدام کرده است. همچنین ده ها تن از کارمندان سابق شرکت بلک واتر در "داینکورپ" مشغولند.
کد خبر: ۱۹۸۲۷۵تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۰
طبقه بندی: اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها: عراق، امریکا، بلک واتر، دزد، غارت، اشغالگر، هواپیما،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی