نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

... سی و دو سال پیش در چنین روزهایی مسعود رجوی با نوشتن نامه ای به "امام خمینی"،خواستار شدت عمل بیشتر ،بازجویی و اعدام "تفنگداران و مزدوران آمریکایی مقر سیا در تهران" بدست اعضای کارکشته و با تجربه سازمان مجاهدین خلق شده بود. رجوی در تلگرافی به "امام خمینی" که در نشریه شماره 10 به تاریخ 21 آبان 1358 درج گردید با چهره ای انقلابی و ضد امپریالیست تر از دیگران تاکید کرده بود؛ "خلق قهرمان ، ازهمان آغاز توسط دانشجویان پیرو خط امام ، بخوبی دریافت که کماکان دشمن اصلی او و عامل تمامی نابسامانی های اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی این میهن خون بار ، امپریالیسم آمریکا ست ." نسل اول و دوم انقلاب بخوبی بیاد دارند که ...

                                                

 

حال که رجوی با استفاده از تمامی ابزارها نتوانست چند روزی بیشتر به عمر ننگین تشکیلات دروغپرداز خود در عراق بیافزاید،از طریق "مادر رضایی ها" دست به دامن"کلاه آبی ها" شده تا با انسانی کردن مسئله، دل "امپریالیست ها" را برحم بیاورد.این درخواست دقیقا در روزی اتفاق می افتد که 32 سال پیش از این، برای سربریدن کلاه آبی ها و کلاه سبز های سفارت آمریکا در تهران از گروه های سیاسی تندرو آنموقع سبقت می گرفتند.

سی و دو سال پیش در چنین روزهایی مسعود رجوی با نوشتن نامه ای به "امام خمینی"،خواستار شدت عمل بیشتر ،بازجویی و اعدام "تفنگداران و مزدوران آمریکایی مقر سیا در تهران" بدست اعضای کارکشته و با تجربه سازمان مجاهدین خلق شده بود.

رجوی در تلگرافی به "امام خمینی" که در نشریه شماره 10 به تاریخ 21 آبان 1358 درج گردید با چهره ای انقلابی و ضد امپریالیست تر از دیگران تاکید کرده بود؛

"خلق قهرمان ، ازهمان آغاز توسط دانشجویان پیرو خط امام ، بخوبی دریافت که کماکان دشمن اصلی او و عامل تمامی نابسامانی های اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی این میهن خون بار ، امپریالیسم آمریکا ست ."

نسل اول و دوم انقلاب بخوبی بیاد دارند که تشکیل "ملیشیای مجاهد خلق" و انتشار ترانه-سرودهای انقلابی بر علیه آمریکا که بدستور مستقیم مسعود رجوی سازماندهی و اجرا می شد،فضای سیاسی آنموقع ایران را دچار التهاب و آشوب های غیر قابل جبرانی نمود."علی محمد تشید" فرمانده نظامی ملیشیای رجوی که از مسئولین برجسته و کادر مرکزی سازمان مجاهدین محسوب می گردید، مجری سیاست ها ی خصمانه رجوی در این زمینه بود.او هم اکنون بین پادگان اشرف و پایگاه مجاهدین در اردن رفت و آمد دارد.

علی محمد تشید فرمانده میلیشیای مجاهدین در تهران - نشسته روی صندلی

او به همراه مهدی عقبایی از مسئولین اطلاعات و امنیت مجاهدین در سال 2011 در پادگان اشرف مشاهده شده است

اسماعیل وفا یغمایی،محمد سیدی کاشانی و محمد شمس نیز شاعر،تهیه کننده و آهنگسازی اصلی ترین ترانه سرودهای آنموقع را بعهده داشتند.این گروه فرهنگی با همکاری تعداد دیگری چندین مجموعه از سری سرودهای سازمان مجاهدین را تولید و منتشر نمودند که در این میان می توان از ترانه-سرودهای "سرکوچه کمینه ، مجاهدین پر کینه" و "نبرد با آمریکا " نام برد که پس از تسخیر سفارت آمریکا در تهران در دسترس عموم قرار گرفت.

سر کوچه کمینه

سر کوچه کمینه ، مجاهد پر کینه * آمریکایی بیرون شو ، خونت روی زمینه
مجاهد خلق ما * راه و رسمش چنینه
همگی همراه هم ، به یاری حق ، به نیروی خلق
(تا هنگام پیروزی ، تا هنگام بهروزی) ۲
* * *
کارگر تو بیداری ، از دشمنات بیزاری * توی قلب دشمنات ، سرب مذاب می کاری
با نبرد خونینت ، آزادی رو می آری
همگی همراه هم ، به یاری حق ، به نیروی خلق
(تا هنگام پیروزی ، تا هنگام بهروزی) ۲
* * *
برزگر با رزم و خون ، آزادی گیرد بنیان * بر جهانخواران کینه ، افشانی در کوهستان
بذر وحدت می کاری * در سرزمین طوفان
همگی همراه هم ، به یاری حق ، به نیروی خلق
(تا هنگام پیروزی ، تا هنگام بهروزی) ۲

نوشته روی جلد نوار سازمان مجاهدین خلق: از ترانه های اولیه "سازمان مجاهدین خلق ایران" است که در سال 51 پس از اعدام انقلابی سرهنگ هوکینز مزدور امپریالیسم و شاه خائن و همآهنگ با یکی از ترانه های زیبای محلی در زندان سروده شد و به خارج زندان رفت و در سالهای بعد همیشه در برنامه های کوهنوردی توسط هواداران سازمان خوانده می شد. این ترانه در سال 58 تکمیل گردیدترانه‌ی "سر کوچه کمینه"، ‌جلوه‌ای از فرهنگ حاکم بر ایدئولوژی و رفتار مجاهدین در آن دوران است:

مرز سرخ و خط کشی رجوی با گروه های سیاسی آنموقع نیز حول معیار "ضدیت با امپریالیست ها" بود.یکی از اصلی ترین تضاد ها واختلاف رجوی با نهضت آزادی –مهندس بازرگان در باره سفارت آمریکا شکل گرفت.بازرگان مخالف گروگانگیری و شدت عمل در برابر آمریکا بود.اما رجوی معتقد بود که سفارت آمریکا مقر سازمان سیا در تهران است و "دانشجویان پیرو خط امام" باید زیر نظر و رهنمود های مجاهدین عمل کنند.

استدلال رجوی این بود که کسی به اندازه مجاهدین ضدیت و شناخت واقعی از "امپریالیست ها" را ندارد.اعضای مجاهدین با تجارب انقلابی می توانند آنان را بطور موثر تخلیه اطلاعاتی کرده و در نهایت اقدام به محاکمه یا اعدام انقلابی نمایند.چرا که معتقد بودند به همین دلیل با نظام شاهنشاهی مبارزه کرده و به موثر ترین شکل می توانند "ببر کاغذی" را در تهران نقش بر زمین کنند تا درس عبرتی برای آمریکا و تجربه ای غنی برای خلق های تحت ستم خاورمیانه باشد.

بدستور مسعود رجوی تمام اعضا،هواداران و تشکیلات سازمان مجاهدین در تهران از 13 آبان 1358 به بعد در برابر سفارت آمریکا در تهران جمع شده وبا چادر زدن،توزیع مواد خوراکی نذری،ایجاد میز کتاب،پخش سرودهای انقلابی،تظاهرات و سردادن شعارهای ضد آمریکایی بر مواضع خود پای فشرده و در این میان خود را "ضد امپریالیست " تر از هر گروهی معرفی و تبلیغ می کردند.مقاله ها و سخنرانی های مسعود رجوی ،موسی خیابانی و مهدی ابریشمچی که در فرانسه با نام جعلی بهمن تهرانی پناهندگی گرفته است، حول تشدید مبارزه با "امپریالیسم آمریکا" بود. طوری که در زیر نشریه مجاهد و گاها در سربرگ آن "مرگ برامپریالیسم آمریکا" با خط قرمز و درشت سرلوحه و وجه تمایز این سازمان با دیگر گروه های سیاسی آنموقع تلقی می گردید.

همزمان با نفوذ به تشکل غیر منسجم "دانشجویان پیرو خط امام "،مجاهدین توانستند به گروگان ها و سفارت دست یافته و بخشی از اسناد را به یغما ببرند.تعدادی از این اسناد که مربوط به ارتباط مجاهدین با سرویس های جاسوسی بیگانه بود از بین برده شد و بخشی دیگر که به دست مجاهدین افتاده بود در ویژه نامه ها و شماره های آنموقع نشریه مجاهد چاپ گردید.

تاریخچه ارتباط سازمان مجاهدین،شعارها و اعمال ضد امپریالیستی آنان در ارتباط با گروگان گیری و اشغال سفارت آمریکا به این مقاله کفایت نمی کند.هدف یادآوری و اشاره به برخی مواضع ضد امپریالیستی آنموقع رهبری مجاهدین بود.
 
اما اکنون وضع بسیار فرق کرده است.بنا به گزارش بسیاری از افراد جداشده از مجاهدین ،از سال 2003 زمانیکه صدام سرنگون شد رهبری مجاهدین در برابر آمریکا رنگ عوض کرد.در پادگان اشرف و تمامی پایگاه های مجاهدین در اروپا اسناد ضدیت مجاهدین با آمریکا از بین برده شد.کتاب ها و ترانه سرودهای ضد آمریکایی مجاهدین سوزانده شد.تشکیلاتا به افراد آموزش داده می شد که ؛"مجاهدین هیچ وقت ضد امپریالیست و ضد آمریکایی نبوده اند."مجاهدین هیچ آمریکایی نکشته اند.قاتلان 7 آمریکایی اوپورتونیست های چپ نما هستند که در سازمان مجاهدین دست به کودتای نظامی زده بودند.و ...

به این شکل غلط کردم گویی و فرافکنی امروز سازمان مجاهدین در باره وقایع 13 آبان سال 1358

و لابی گری جناح جنگ طلب آمریکا برای عمر بیشتر تشکیلاتشان در عراق جالب و خواندنی است.سرنوشتی عبرت انگیز و غیر قابل جبران که شاید بتواند راهنمای عمل دیگران باشد!

محمد علوی، آریا ایران، پاریس، پنجم نوامبر 2011

 
طبقه بندی: سران فرقه رجوی،  نقد و بررسی ،  تقویم تاریخ، 
برچسب ها: سیزده آبان، رجوی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی