نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

 نکته نخست این است که چرا نام و نشانی از این نیروهای دموکراتیک و شخصیت های سیاسی مورد ادعا در خبر مورد اشاره دیده نمی شود. خصوصا اینکه فرقه مجاهدین خلق برای بزرگ نمایی و با هدف تبلیغات رسانه ای عموما عادت به ردیف کردن لیست نفرات به صورت راست و دروغ دارد . /نکته دوم اینکه فرقه مجاهدین خلق اصرار عجیبی دارد تا این گونه وانمود کند دولت عراق طی یک ضرب العجل دارد آنها را از خاک کشورش اخراج می کند . ضرب العجل به این معنی که انگار فرصت کافی به فرق مجاهدین خلق برای اخراج از عراق داده نشده است. در حالی که این گونه نیست. بحث اخراج مجاهدین خلق از عراق از زمان پایان اعلام جنگ در عراق در سال 2006 میلادی به این سو مطرح است و از آن زمان تا کنون دولت عراق بارها از نقض تمامیت ارضی اش توسط مجاهدین خلق اظهار نارضایتی کرده و خواستار اخراج آنها شده است. 

                                     

 

وضعیت فرقه مجاهدین خلق در آستانه اخراج از خاک عراق به حدی بغرنج است که رسانه های وابسته به این فرقه با انتشار اخبار متعدد منتسب به شخصیت های مختلف سعی می کنند برای خود هوادار بسازند تا شاید فرجی شود و چند ماه بیشتر در عراق بمانند. در همین راستا  یکی از سایت های وابسته به فرقه  با درج خبری  مدعی شد " پارلمانترها و شخصیتهای سیاسی عراقی از دولت نوری مالکی خواهان لغو ضرب‌الاجل آن برای اخراج ساکنان اشرف شدند."
در این خبر  که به زحمت از از یک سطر تجاوز می کند دو نکته به چشم می خورد که قابل تامل است.
نیروهای دموکراتیک بی نام نشان عراقی هوادار فرقه مجاهدین خلق
نکته نخست این است که چرا نام و نشانی از این نیروهای دموکراتیک و شخصیت های سیاسی مورد ادعا در خبر  مورد اشاره دیده نمی شود. خصوصا اینکه فرقه مجاهدین خلق برای بزرگ نمایی و با هدف تبلیغات رسانه ای عموما عادت به ردیف کردن لیست نفرات به صورت راست و دروغ دارد . فرقه مجاهدین خلق که برای کشاندن یک دولتمرد سابق یا یک پارلمانتر سابق جهت حضور در یک سخنرانی به نفع فرقه دهها هزار دلار هزینه می کند تا با پوشش خبری آن سخنرانی ، برای خود هوادار قلابی و پولکی بسازد و حتی برای پر کردم محل گردهمایی هایش متوسل به کولی ها و مهاجران نیازمند دیگر کشورها در اروپا می شود، چگونه ممکن است نیرو های دموکراتیکی در عراق خواستار ماندن آنها در عراق باشد و آنها اسمش را در خبرشان نیاورند؟!!
ادعای مجاهدین خلق  مبنی بر  تقاضای نیروهای دموکراتیک عراقی از نوری مالکی برای لغو ضرب العجل این فرقه از خاک عراق در حالی است که این فرقه مسئول قتل و کشتار دهها هزار عراقی است. سرکوب قیام کردها در شمال و شیعیان در جنوب بر ضد حکومت دیکتاتور بعث در سال 1991 بوسیله ارتش آزادیبخش ملی مجاهدین خلق در شرایطی که ارتش عراق به دلیل هشت سال جنگ علیه ایران و حمله 28 کشور متحد به عراق کاملا از رمق افتاده بود هیچ وقت از یاد و خاطر صدام حسین پاک نشد و این فرقه در پناه این خوش خدمتی به دیکتاتور بعث بود که توانست از مواهب حضور در حاک عراق بهره ببرد .
اما ظاهرا فرقه مجاهدین خلق هنوز هم نمی خواهد باور کند آن دوران به سر رسیده و همین نیروهای دموکراتیک عراقی همان ها بودندکه زمانی به پایان رسیدن حکومت دیکتاتور را آرزو می کردند و اکنون اخراج فرقه مجاهدین خلق از عراق را انتظار می کشند. این یک واقعیت است که  فرقه مجاهدین خلق یک گروه تروریستی در عراق محسوب می شود و طبیعی است که  هیچ نیروی دموکراتیکی در عراق آینده سیاسی اش را به پای یک گروه تروریستی نمی گذارد.
 اصرار عجیب فرقه به استفاده از عبارت "ضرب العجل"
نکته دوم اینکه فرقه مجاهدین خلق اصرار عجیبی دار تا این گونه وانمود کند دولت عراق طی یک ضرب العجل دارد آنها را از خاک کشورش اخراج می کند . ضرب العجل به این معنی که انگار فرصت کافی به فرق مجاهدین خلق برای اخراج از عراق داده نشده است. در حالی که این گونه نیست. بحث اخراج مجاهدین خلق از عراق از زمان پایان اعلام جنگ در عراق در سال 2006 میلادی به این سو مطرح است و از آن زمان تا کنون دولت عراق بارها از نقض تمامیت ارضی اش توسط مجاهدین خلق اظهار نارضایتی کرده و خواستار  اخراج آنها شده است. این سخنان نوری المالکی در شهریور 1385 یعنی سپتامبر 2001 میلادی است : ادامه حضور گروهک تروریستی منافقین (مجاهدین خلق ) در عراق مغایر قانون اساسی عراق است و آنها باید از این کشور خارج شوند.
در طول این مدت آنچه اخراج فرقه مجاهدین خلق را با مانع روبه رومی کرد حضور نیروهای آمریکایی در عراق و کنترل این پادگان از سوی آنها بود. در حقیقت تا وقتی که نیروهای آمریکایی در شهرها و روستاهای عراق حضو داشتند و پادگان اشرف بوسیله این نیروهای کنترل می شود ، فرقه مجاهدین خلق به حضور غیر قانونی اش در عراق ادامه می داد اما از وقتی که امنیت به عراق بازگشت و  سال گذشته نیروهای خارجی حاضر در عراق به همراه بخش عمده ای از نیروهای آمریکایی خاک این کشور را ترک کردند و عراق به حالت یک کشور عادی برگشت و کنترال پادگان اشرف رسما به نیروهای عراقی محول شد دولت این کشور  فرصت یافت تا تصمیم به خراج آنها از خاکش را به مرحله اجرا بگذارد.
از آن زمان  تا کنون بارها و بارها دولت عراق مصرانه از فرقه مجاهدین خلق خواسته که بدون هیچ گونه مشکلی خاک عراق را ترک کنند. اما نیروهای فرقه دو بار با ارتش عراق درگیر شده و رهبران فرقه تلاش زیادی کردند تا با استفاده تبلیغاتی از این درگیری ها و مظلم نمایی شرایط را به نفع خود عوض کنند. استفاده از اصطلاح ضرب العجل نیز در همین راستاست. اصرار به استفاده از ضرب العجل به صورت مضلوم نمایانه آن در شرایطی است که در تاریخ بیست و چهارم فروردین ماه  مشاور عالی نخست وزیر عراق نیز در یک برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد:" در یک نشست ویژه همه اعضای دولت عراق موافقت کردند پرونده گروهک تروریستی منافقین تا پایان سال جاری میلادی یعنی حدود ۸ ماه دیگر برای همیشه بسته شود." بر این اساس تعیین پایان  سال جاری میلادی به عنوان تاریخ نهایی اخراج فرقه مجاهدین خلق از عراق ، حداقل 8 ماه قبل رسما  از سوی دولت عراق  اعلام شده است.
در حقیقت فرقه مجاهدین خلق به دنبال این است تا موضوع را این گونه وارونه نشان دهد که گویی همین یک ماه پیش به آنها گفته شده از خاک عراق خارج شوند این در حالی است که دولت عراق در طول سالهای گذشته بارها از مجاری مختلف به این فرقه اتمام حجت کرده بود که تا پایان سال جاری میلادی و همزمان با خروج کامل نیروهای آمریکایی از عراق ، آنها نیز باید عراق را ترک کنند.
دولت عراق حتی برای رعایت جوانب بشر دوستانه و انسانی موضوع اخراج فرقه مجاهدین خلق ،  سازمان ملل و کمیساریای عالی پناهندگان و  نهادهای حقوق بشری را در جریان گذاشت . نوری المالکی به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نامه نوشت و رسما سازمان ملل را از از تصمیم جدی دولتش برای اخراج این فرقه باخبر کرد. حتی" اد میلکرت" ، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق هم در تاریخ 10 شهریور در دیدار با نوری مالکی "تصمیم دولت عراق مبنی بر اخراج منافقین را قابل احترام دانست و بر لزوم اجرای این تصمیم تاکید کرد."
با این توصیف اخراج مجاهدین خلق از عراق موضوع تازه ای نیست که این فرقه سعی دارد با مانور بر اصطلاح "ضرب العجل " دولت عراق  مظلم نمایی کند.  همان گونه مشاهده می شود بحث اخراج فرقه مجاهدین خلق از عراق به 2006 میلادی بر می گردد و آنچه این فرقه ضرب العجل می خواند نه به تازگی که از 5 سال گذشته مطرح بوده است.

انجمن عدالت
 تاریخ انتشار:  25آبان1390

 
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)،  اخراج و انتقال،  گروه تروریستی،  حامیان فرقه رجوی، 
برچسب ها: مجاهدین، عراق، هوادارسازی، مظلوم نمایی،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی