نوید رهایی از فرقه تروریستی رجوی
خبری، افشاگری، تحقیقی
در راستای مبارزه با تروریسم بین المللی، به سرکردگی رژیم تروریستی امریکا و فرقه تروریستی رجوی؛ وب سایت "نوید رهایی" را با ارسال پیامک به دوستان و آشنایان خود معرفی كنید. مطالب، عكس و اخبار نوید رهایی را در شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها به اشتراك بگذارید، همچنین لینک کردن " نوید رهایی" را در سایت ها و وبلاگ خود و دوستانتان، در دستور کار قرار دهید. با تشکر - نوید رهایی ، ،

مرگ بر رژیم تروریستی آمریکا ، ، " تغییر نام "کاخ سفید" به "پایگاه تروریستی و ترویج تروریسم بین المللی " ، ، مرگ بر رژیم آمریکا ، ، Amerika ölümü ، ، Śmierć Ameryki ، ، Down with America ، ، Morte in America ، ، الموت لأمریكا ، ، Tod nach Amerika ، ، Vdekja në Amerikë ، ، Mort à Amérique ، ، مرگ بر رژیم آمریکا

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات اروپایی روز گذشته اعلام کردند: "کاترین اشتون" رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست هفته آینده این اتحادیه از کشورهای عضو خواهد خواست تا به هر تعداد از ساکنان اردوگاه اشرف در عراق که می‌توانند، پناهندگی اعطا کنند.

 

ایران دیدبان

نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا اول دسامبر (۱۰ آذرماه) در بروکسل برگزار می‌شود.
 
بنا بر این گزارش، اشتون این درخواست را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای حل مسئله مربوط به اردوگاه اشرف که محل اقامت منافقین در عراق است مطرح خواهد کرد.
 
بر اساس این گزارش، کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل در تلاش بوده است تا مصاحبه‌ای را با بیش از ۳ هزار نفر از ساکنان این اردوگاه ترتیب دهد تا مشخص کند که چه تعدادی از آنها واجد شرایط اعطای پناهندگی هستند، اما دولت عراق تا کنون این اجازه را نداده است.
 
یکی از مقامات عالیرتبه اتحادیه اروپا اعلام کرد: سازمان ملل در حال مذاکره با دولت عراق است تا مشکل لجستیکی که بواسطه مخالفت دولت عراق با انجام مصاحبه‌هایی با ساکنان اردوگاه اشرف بوجود آمده است، برطرف شود.
 
وی ادامه داد: عراق پیشنهاد داده است که این مصاحبه‌ها در یکی از هتل‌های بغداد انجام شود. همچنین گفت‌وگوهایی نیز در خصوص امکان سکنی دادن آن دسته از کسانی که بلافاصله به کشور سومی منتقل نمی‌شوند در یکی از پایگاه‌های نظامی سابق آمریکا در نزدیکی بغداد برای نهایت ۶ ماه در حال انجام است.
 
یکی دیگر از مقامات اتحادیه اروپا گفت: اشتون در نشست هفته آینده وزرای خارجه اتحادیه اروپا از کشورهای عضو این اتحادیه خواهد خواست تا مسئولیت تبعیدشدگان این اردوگاه را عهده دار شوند.
 
وی افزود: ما یک ضرب الاجل داریم که در حال نزدیک شدن است. ما تمام آنچه را که از دستمان بر می‌آید انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که اعضای اتحادیه مسئولیت ‌هایشان را در این زمینه عهده دار می‌شوند.
 
این مقام عالیرتبه اتحادیه اروپا اعلام نکرد که چه تعداد از ساکنان اردوگاه اشرف احتمال دارد که در فهرست مهاجرت اجباری به کشورهای اروپایی باشند.
 
این مقام عالیرتبه اتحادیه اروپا گفت: بسیاری ادعا می کنند که فرانسه و آلمان نیز در این زمینه نقش‌هایی را ایفا می‌کنند و ارتباطاتی با این دو کشور وجود دارد اما فرانسه و آلمان برای پذیرفتن ساکنان اردوگاه اشرف عدم تمایل خود را ابراز کرده‌اند.
 
بنا بر این گزارش، اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۹ میلادی منافقین را از فهرست سازمان‌های تروریستی خود خارج کرد، اما این سازمان همچنان توسط دیگر کشورها از جمله آمریکا به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می شود.
 
یکی از مقامات عالیرتبه اتحادیه اروپا که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که عراق برای حدود ۱۲۰ نفر از ساکنان اردوگاه اشرف حکم بازداشت صادر کرده است که البته برخی از آنها به صدام حسین در عملیات نظامی علیه ایران و همچنین اقلیت کرد عراق کمک کرده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه به اعتقاد وی هیچ کشور اروپایی حاضر به اعطای پناهندگی به این گروه نیست، گفت: من حدس می‌زنم که عراقی‌ها می‌خواهند آنها را محاکمه کنند.

05/09/90
طبقه بندی: اخبار (89 تا 92)، 
برچسب ها: اروپا مجاهدین، اشرف، پناهندگی، عراق، نوید رهایی، اشتون، فرانسه، آلمان،
ارسال توسط نوید رهایی
آخرین عناوین

تصویر روز

مرصاد

نوید رهایی


لرستان
قربانیان ترور

شهید قاسم سلیمانی

شهید علی صیاد شیرازی

شهید احمدی روشن، دانشمند هسته ای

شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای

 - شهیده فاطمه طالقانی؛ عزیزم به کدامین گناه در آتش دشمنان خدا و خلق سوختی؟

برگزیده
صفحات جانبی
برگزیده
افشاگری

نقض حقوق اعضا

خودسوزی

آلبانی ، تیرانا

گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی راند

از احمد رازانی تا نورمحمد بیرانوند

حقوق بشر

جداشدگان

 آقای بهزاد علیشاهی

آقای نادر نادری

خانم آن سینگلتون

 آقای محمد حسین سبحانی

آقای علی اكبر راستگو

خانم بتول سلطانی

 آقای محمد رزاقی

 آقای عبد الكریم ابراهیمی

زنان

 خانواده

فرقه رجوی

شورای تروریستی رجوی

نشریات
اخبار
آرشیو مطالب
نوید رهایی نوید رهایی